SIGMA 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM Contemporary Canon

Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)

• , zakoupeno v Afoto

• Mám teprve krátce. Zatím se seznamuji. Zatím pracuje dle mých požadavků ve spojení s Canon EOS M50 a adaptérem Canon EF-EOS M.
    • V roce 2008 jsem si pořídila předchůdce tohoto objektivu -Sigma 17 - 70. Byla jsem s ním velice spokojená, proto jsem zvolila jeho nástupce.
  • , zakoupeno v Megapixel.cz

• Hezká kresba. Vcelku tichý.

• bez výhrad, dle očekávání spokojenost po všech stánkách

Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)

SIGMA 17-70mm f/2.8-4 DC MACRO OS HSM je špičkový zoom objektiv určený výhradně pro digitální zrcadlovky s DX velikostí snímače. Světelnost začínající na f/2,8, stabilizace obrazu, motorický poho na principu ultrazvukových vln, poměr zobrazení 1:2,8 SIGMA 17-70mm f/2.8-4 DC MACRO OS HSM je špičkový zoom objektiv určený výhradně pro digitální zrcadlovky s DX velikostí snímače. Skládá se z 16 členů ve 14 skupinách a zahrnuje 3 asférické skla, 2 FLD čočky a 1 SLD čočku. Díky světelnosti začínající na f/2,8 a stabilizaci obrazu lze dosáhnout menší hloubky ostrosti a příznivějších expozičních časů při zhoršených světelných podmínkách. Vlastní motorický pohon na principu ultrazvukových vln k zabezpečení tichého a rychlého chodu AF. Nabízí minimální zaostřovací vzdálenost 22 cm a maximální poměr zobrazení 1:2,8, takže je ideální pro veškeré typy fotografií.

• , zakoupeno v Afoto

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Hezká kresba. Vcelku tichý.

• bez výhrad, dle očekávání spokojenost po všech stánkách

• Levný základní univerzální objektiv
    • Slušná kvalita obrazu
    • Lehký a zároveň kvalitní konstrukce
    • Rychlé a spolehlivé ostření (viz nevýhody)
    • Světelnost
    • Na záklaďák slušné makro
    • Měkká kresba na nejširší ohnisko a malou clonu, osobně cloním alespoň na 4 v celém průběhu transfokace
    • Docela tuhý chod kroužku transfokátoru, ovšem to nemusí být nutně nevýhoda
    • Na mém objektivu se projevuje front focus na 17 mm, což jsem doladil pomocí fotoaparátu. Nechce se mi kvůli tomu pořizovat Sigma dock, ale až bude čas, třeba si ho půjčím.

Myslím, že je to dobrý univerzální objektiv, který můžete mít neustále na fotoaparátu. Ovšem pokud máte čas a podmínky, přehoďte si na pevné sklo :-)

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• kvalitní základní objektiv se slušným makrem
  • , zakoupeno v Oehling CZ

• Praktičnost široké škály ohnisek, kresba, cena, nízká clona
    • Zatím žádné

Vybrala jsem si objektiv, abych mohla na výletech fotit vše najednou, makro, portréty i krajiny - bez potřeby měnit sklo. Mám jej teď 2 měsíce a stále mě objektiv nepřestává udivovat. Má nádhernou kresbu a hrozně se mi líbí barvy a způsob zachycení makro-fotografií.
    Zatím tedy absolutní spkojenost :-)

• výborný v poměru cena/výkon
    • pro začátky snad není nic lepšího
    • výborný makro
    • po 4-5 letech odejde optický stabilizátor (únava) ale i bez něj to fotí :-)
    • na cloně 2,8 17mm dost zkresluje

Až na ten problém s OS si myslím, že je to objektiv dostačující pro mírně pokročilé až pokročilé.
    Fotím s ním převážně v atelieru. Na sněhové scény nebo hodně bílé barvy moc nedoporučuju.

• skvělá světelnost (oproti setovému Canonu)
    • dle mého krásné snímky
    • s polarizačním filtrem Hoya ideální symbióza
    • za dobrých světelných podmínek ostření okamžité
    • nepoužitelné pro video - je neskutečně slyšet zaostřování, to jsem nečekal
    • v horších světelných podmínkách hůře ostří, případně nezaostří vůbec

Využívám s Canonem EOS 100D. Padne potom ideálně do ruky a nosí se pohodlně.
    I v horších světelných podmínkách, až po chvilce zaostří (zase tak strašné to ale není!) tak i tak je schopný udělat kvalitní snímky.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Tiché a rychlé ostření, dobře ostří i ve zhoršených světelných podmínkách, poměr cena a výkon, velmi slušná kresba (opravdu dost dobrá).
    • Trochu jde ztuha přepnutí mezi AF a MF (může jít o můj kus)

Za mě určitě velká spokojenost. Působí robustně, pevně, použity kvalitní materiály. Spolu s objektivem je i sluneční clona. Co bych vyzvdvihl je rychlost ostření a také přesnost - to mě mile překvapilo.
    Nutno dodat, že k ostření nepoužívám moc často inteligentní/servo ostření, takže tohle posoudit neumím.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• rychlost ostření celkem precizní spracování
    • zatím nic

Zatím spokojenost