SIGMA 70-200mm f/2.8 APO EX DG OS HSM Canon

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Fantasticke obrazky. Rychle a tiche ostreni.
    • Je to tezkej kram:-)

Objektiv jsem si vybral jako mezikrok k porizeni Full Frame fotoaparatu a na svem Canon EOS 650D budu zkouset.

• , zakoupeno v VK Foto

• Kvalitní provedení,plná výbava,bez chyb.
    • Pro krátkost používání,zatím žádné proti.

Samé klady,nic proti

• Vyšší hmotnost

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu

- min. zaostřovací vzdálenost: 140 cm
- max. poměr zobrazení: 1:8
- průměr filtru: 77 mm
- rozměr: 86.4x197.6 mm

• cena oproti Canonu výborná ostrost rychlá stabilizace,srovnatelná s EF 28-135 menší průměr,kovová konstrukce
    • zatím jsem nic neobjevil

objektiv mám dlouho,hned co se začal prodávat v Evropě, jsem ho zakopil v Maďarsku (u nás ještě nebyl v prodeji,jen ohlášená cena).Ušetřil jsem 9800,-Kč a jen Sigma dá sluneční clonu,světelnou redukci pro system APS-C a stativovou objímku.Používám ji na kinofilmovém aparátu EOS 30 V a dělám i dost velké zvětšeniny a vše v pořádku.Většinou fotím z ruky,jen někdy dle situace používám prsní stativ,vždy se zapnutou stabilizací od 120 do 560mm (používám originální konvertory.Fotím faunu,sport a akční reportáže.Pokud nepoužijete na digi sv.redukci na APS-C,tak se mohou projevit určité problémy.Já digi nemám.

• 70-200mm
    • slušná kresba
    • provedení
    • záruka
    • optická stabilizace
    • f2.8
    • vinětace
    • prstenec pro manuálním ostření jde celkem ztuha
    • optická stabilizace není natolik účinná jako u konkurence

S objektivem jsem spokojen, protože veškeré jeho nedostatky vyváží příznivá cena. Canon sklo (f2.8 70-200 IS) bych nezaplatil, takže tato Sigma byla jasnou volbou. Možná je lepší Tamron (v podobné cenové hladině), ale jeho otočený směr zoomu by mi zkrátka vadil.
    Nejvýraznější vadou na kráse je asi vinětace, která je u 200mm řekl bych extrémní. Jinak jsem s objektivem spokojen, líbí se mi ostrost, kvalita provedení i mimořádná záruka. Optická stabilizace není tak účinná jako na Canon sklech, takže při natáčení videa musí být člověk hodně opatrný (při 200mm), ale pro fotografii je vše ok. Na automatické ostření je také spolehnutí.
    Tato Sigma je zkátka dobrou volbou pro ty, kteří nemají prostředky na Canon L a potřebují 70-200 f2.8 sklo.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Fantasticke obrazky. Rychle a tiche ostreni.
    • Je to tezkej kram:-)

• dlouhá záruka

Samé klady nic proti

• V modelu 70-200 mm F2,8 EX DG OS HSM společnost Sigma vyvinula teleobjektiv, který nabízí profesionální vlastnosti a mim...

Zobrazit celou recenzi na www.ifotovideo.cz

Zobrazit celou recenzi na www.ifotovideo.cz

• , zakoupeno v VK Foto

• Kvalitní provedení,plná výbava,bez chyb.
    • Pro krátkost používání,zatím žádné proti.

Samé klady,nic proti

• Kvalita zpracování
    • Sluneční clona i pouzdro v balení
    • Světelnost
    • Měkčí kresba
    • Vyšší hmotnost
  • , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• světelnost objektivu a výborný bokeh

Výborná cena versus výkon