7Artisans 35 mm f/1.2 MK II Nikon Z

Popis produktu

Parametry produktu

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s pevným ohniskem

Parametry produktu

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s pevným ohniskem

Popis produktu

Druhá generace APS-C objektivu se po vizuální stránce změnila nepatrně v rozměrech, ale především v konstrukci. Kvalita sestavení je jako vždy skvělá, žádné chrastění, žádná nadměrná vůle a objektiv skvěle přiléhá k tělu fotoaparátu. Další změnou je zkrácení minimální zaostřovací vzdálenosti z 35 na 28 cm. Je zde vícevrstvá povrchová úprava zvyšující kontrast a omezující odlesky a závoje. Objektiv má i trochu jiný tvar, nyní používá 46mm filtry místo 43mm. Hmotnost je pak dle bajonetu okolo 218 až 240 gramů. Jako materiál byl pevný zvolen hliník. Dá se říct, že je postaven jako tank.  

Níže můžete vidět video testy a recenze předchozí generace objektivu, která byla i tak už kvalitově super. Nicméně nová verze (Mark II) je lepší z hlediska zpracování těla objektivu.

Seskupení čoček v těle objektivu zajišťují perfektní ostrost, když vezmeme v potaz velikost samotného objektivu. Clonové číslo lze nastavit v rozsahu od F1,2 do F22.

Chromatická aberace, jako u většiny obejktivů v této cenové relaci je přítomna ALE, je minimalizovaná na absolutní minimu a je velmi těžké si jí všimnou, při velkém zoomu u fotky, nebo focení objektů na silném slunci bude aberace lehce patrná. Nicméně konstrukce čoček umí velmi dobře pracovat s tímto nežádoucím jevem.  7Artisans

Fisheye 7,5mm F2,8 7Artisans 25mm F1,8 7Artisans 35mm F1,2 7Artisans 50mm F1,8 7Artisans 55mm F1,8 7Artisans

Makro 60mm F2,8 7Artisans 35mm F2.0 Full-F

Galerie      

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Ohnisková vzdálenost: 35 mm

Pokrytí snímače:

APS-C (takže lze použít i na Micro 4/3, ale třeba ne Full-Frame)

Určeno pro bajonet:

Nikon Z

Max. clona:

F/1,2

Min. clona:

F/16

Optická konstrukce: 6 prvků v 5 skupinách 

Min. zaostřovací vzdálenost: 28 cm

Ovládaní clony: manuální - krokové

Průměr filtru: 46 mm

Stabilizace: -

Počet lamel clony: 10

Ostření: manuální

Materiál: slitina hliníku

Hmotnost: 240 g

Poznámka: objektiv je vhodný pro kompaktní bezzrcadlovky, není vhodný pro SLR kamery.

OBSAH BALENÍ 1) Objektiv 2) Přední a zadní krytka 3) K objektivu dáváme zdarma ochranný vak

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.