Canon EF 17-40mm f/4L USM

Objektiv je mimořádně širokoúhlý objektiv řady EF se zoomem od společnosti Canon, určený pro profesionály a velmi pokročilé amatérské fotografy využívající zrcadlovky řady EOS...
13 990 Kč
Doporučená nabídka Chameleone

Skladem • 1 varianta100 Kč448 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 1 987 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta90 Kč86 % • 3 077 recenzíDalší informace

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

• , zakoupeno v obchodvpraze

Vím co jsem chtěl a teď to mám. Super spokojenost ....

• , zakoupeno v Chameleone

Objektiv mám velice krátce (asi jeden týden), takže moc zkušeností s ním nemám. Koupila jsem si jej proto, abych doplnila svou "výzbroj" o krajinářský objektiv. Mám fotoaparát Canon 6D II (full frame).
    Líbí se mi zvolená neměnná světelnost i při přiblížení. Dobrá je i možnost focení ze cca 30 cm. Potěšila mě velikost průměru filtru 77 mm. Mám už jeden objektiv stejného průměru, takže můžu využít stejné filtry.
    Těším se, až jej o dovolené pořádně vyvětrám.

• Kvalita skla l za dobrou cenu

Stabilizace

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

Objektiv EF17-40 mm f/4L USM je mimořádně širokoúhlý objektiv řady EF se zoomem od společnosti Canon, určený pro profesionály a velmi pokročilé amatérské fotografy využívající zrcadlovky řady EOS.

Dosahuje vynikajících výsledků při použití s analogovou zrcadlovkou, nicméně je velmi vhodný především pro digitální zrcadlovky vybavené obrazovým senzorem o velikosti menší než 35mm formát. Při použití u těchto digitálních zrcadlovek mohou tyto ohniskové vzdálenosti skutečně poskytnout pozorovací úhel odpovídající přibližně objektivu 28-70 mm použitému u 35mm fotoaparátu. Díky tomu se objektiv stává ideálním standardním objektivem se zoomem.

Objektiv EF17-40 mm f/4L USM obsahuje 12 čoček uspořádaných do 9 skupin. Povrchová úprava Super Spectra použitá u těchto prvků zajišťuje vynikající vyvážení barev a minimalizuje výskyt stínů a záblesků. Pro zajištění vynikající obrazové kvality v rozsahu zoomu 17-40 mm využívá tři asférické prvky dvou různých typů. Sklo Super UD (ultra-low dispersion - ultranízký rozptyl) pak slouží k zabránění výskytu barevných odchylek, které často snižují zřetelnost okrajů objektu.

• Minimální zaostřovací vzdálenost je pouze 28 cm v celém rozsahu zoomu.
  • Automatické zaostřování pracuje tiše a rychle díky rychlé ústřední zpracovávací jednotce se zdokonaleným algoritmem AF. Režim AF můžete v případě potřeby potlačit manuálním zaostřováním.
  • Kruhová clona objektivu EF17-40 mm f/4L USM ovládaná elektromagnetickou membránou dokáže dosáhnout atraktivnějšího vzhledu pozadí snímku, které se nachází mimo oblast zaostření.
  • Přední část objektivu se při zaostřování neotáčí. Znamená to, že například polarizační filtry jsou účinné i při přibližování a oddalování objektu. Na zadní části objektivu je umístěn držák zasunovacích želatinových filtrů.
  • Objektiv EF17-40 mm f/4L USM se vyznačuje velkou odolností vůči vlhkosti a prachu a je dokonale vhodný pro použití v náročných podmínkách. Při jeho konstrukci bylo použito bezolovnaté sklo, které nepoškozuje životní prostředí.

• , zakoupeno v obchodvpraze

Vím co jsem chtěl a teď to mám. Super spokojenost ....

• , zakoupeno v Chameleone

Těším se, až jej o dovolené pořádně vyvětrám.

• Kvalita skla l za dobrou cenu

Stabilizace

• , zakoupeno v Digital24.cz

rychlá závěrka, ostřit lze podle potřeby, velmi dobrý základní objektiv pro nadšené amatérské fotografy

• , zakoupeno v Exportshop

Bezproblemovy nakup

• překvapivě lehký na svojí velikost
    • voduvzdorný
    • dobře zvládá odlesky
    • praktický rozsah zoomu
    • průměrná ostrost
    • velká odlišnost v ostrosti podle kusu
    • světelnost
    • špatně ostří v protisvětle
    • trochu pomalejší AF než jiné objektivy
    • skoro žádný bokeh při této cloně na full frame

Hledal jsem levný širokáč na moje krajinářské začátky a jsem relativně spokojený. Sehnal jsem ho bazarově za 9 tis.

• V poměru cena výkon super
    • Kvalitní provedení řady L
    • Postačující světelnost v celém rozsahu
    • 0,5kg lehký
    • širokouhlý objektiv na krajiny
    • Velmi rychle ostří

Kvalitní široké sklo které padlo dobře na můj APS-C Canon 70D
    Vhodný na krajiny, interiéry i reportáž.Kresli perfektně i jemne detaily, na snimcich neni viditelná zadna aberace ani soudkovitost.Přepočet na APS-C je 27-64mm.100% mohu jen doporučit.

• vysoká kvalita provedení
    • vynikající kvalita obrazu
    • odolnost a robustnost
    • dobrý rozsah, rychlost

Po nějakém čase jsem chtěl nahradit klasický "záklaďák" a toto byla po zvážení a porovnání moje volba. Recenzi vkládám až po dostatečně dlouhé skutečně poměrně intenzivního a docela i náročného používání - hory, podzemí, expedice, výpravy apod. Mnohdy jsem objektiv tahal i s foťákem hodně nešetrně v batohu, přežil i několik drobnějších pádů, mnoho špíny a náročných podmínek (vysoké vlhkosti, voda, špína). Aktivně používán již 8 roků a jsem naprosto spokojen.

Za celou dobu žádná vada, optika vydržela veškerou manipulaci v náročném terénu, časté přehazování skel apod. Pořízení bylo určitě velmi dobrým rozhodnutím a jako univerzální sklo má velmi široké použití. Snad jediným drobným záporem je zadní gelový filtr (pokud ho používáte) a doporučuji vždy ochranu přední části objektivu filtrem.

Průběžně časem používán na třech typech přístrojů - Canon EOS 300D, Canon 30D a Canon 650D.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• - kovové tělo
    • - kompaktní provedení
    • - výborná kresba
    • - vyšší váha (je to kov)

Chtěl jsem základní objektiv pro tělo 50D s důrazem na kresbu. Objektiv plně splnil má očekávání. Je velmi robustní, velmi dobře provedený a rychlý. Zkušenost s ním mám zatím krátkou, ale první fotografie vypadají velmi pěkně, jak co se týče soudkovitého prohnutí i na krátké ohnisko, tak co se týče detailů v obraze.

• špičková optika
    • vynikající poměr cena:výkon
    • kvalitní konstrukce, odolná pro běžné použití
    • utěsněn proti povětrnostním vlivům a prachu

Vzhledem k tomu, že kupuji ve své kariéře již třetí kousek,
    tak mohu jen doporučit. Předchozí dva "zahynuly" po extrémních pádech při lezení v horách.
    Pamatuji dobu, kdy byl uveden na trh a stál nějakých 50000Kč.
    Za dnešních 17-20000, co jej lze sehnat je to kus poctivého a kvalitního skla s perfektními optickými vlastnostmi.
    Používal jsem jej na EOS 5D mk II a výstupy na papír ve velikosti kolem 1m měly špičkovou kvalitu.....