Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

Info v obchoduZdarma100 % • 1 987 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta109 Kč100 % • 3 637 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma94 % • 2 707 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 460 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma99 % • 8 372 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč95 % • 243 047 recenzíUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma97 % • 9 450 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Do týdne • 1 variantaZdarma98 % • 18 693 recenzíShop roku 2022 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma94 % • 6 162 recenzíDalší informace

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
70 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
38 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
Pro formát snímače
Full Frame
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vynikající ostrost
    • světelnost
  • , zakoupeno v Afoto

Pro mne je to super objektiv.
    Dokonalá kvalita fotografií.

• , zakoupeno v Bé FOTO

Rychle a přesně ostří, výborný kontrast a podání barev.

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
70 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
38 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
Pro formát snímače
Full Frame
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
2.8

Objektiv se standardním zoomem v profesionální kvalitě, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a vysokou světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu. Dokonalý společník k jakémukoliv plnoformátovému fotoaparátu EOS.

Poskytuje vynikající kvalitu obrazu v celém rozsahu zoomu, a to díky asférickým prvkům objektivu, ultranízkému rozptylu UD (ultra-low dispersion) a sklu super UD. Kroužkový ultrazvukový mikromotor pohánějící automatické zaostřování zajišťuje rychlé, tiché a přesné zaostřování. K dispozici je plně manuální doostření, které umožňuje upravit zaostření bez nutnosti změny režimů zaostření. Kruhová clona s 9 lamelami poskytuje vynikající rozostření pozadí, které se dokonale hodí pro portrétní fotografie.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vynikající ostrost
    • světelnost
  • , zakoupeno v Afoto

Pro mne je to super objektiv.
    Dokonalá kvalita fotografií.

• , zakoupeno v Bé FOTO

Rychle a přesně ostří, výborný kontrast a podání barev.

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v obchodvpraze

• kvalita

• maximální spokojenost
  • , zakoupeno v Digital24.cz

• Asi nejlepší objektiv této kategorie jaký je momentálně v nabídce
    • Chybějící stabilizátor

Vyšší cena, ale pokud se rozhodnote ke koupi, nebudete litovat! Obrazový výstup je prostě vynikající! Pro nahrávání videa je mínusem chybějící stabilizace obrazu, pro focení absoultně zanedbatelný detail.

• , zakoupeno v Digital24.cz

• Nejkvalitnější na trhu v této kategorii
  • , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Objektiv Canon EF 24-70mm f/2,8 L II USM je v tomto rozsahu opticky nejlepší zoom na trhu pro fotoaparáty Canon. Uživate...

Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

• Velmi dobrá kresba a ostrost
    • Vynikajcí rychlost ostření
    • Světelnost 2.8
    • Konstrukce
    • Sluneční clona v balení
    • Absence stabilizátoru
    • Ostřící prstenec příliš blízko zoomovacímu
    • Oproti např. 24–105 krátký :)
    • Cena (oproti jiným výrobcům poměrně drahý)

Nejdříve k věcem, které mi tolik nesedí:

Pro mě, jakožto dlouholetého a spokojeného uživatele Canon 24–105 f/4 L IS v kombinaci s 6D, je rozsah 24–70 přeci jen trochu nezvykle malý, respektive ohnisko 70 je pro mě trochu krátké. Častěji tak při akci přichází na řadu druhé tělo s teleobjektivem nebo zoomování nohama – s novým objektivem u mě tedy vyvstala potřeba naučit se (trochu jinak) fotit :) Zvykám si.

S čím trochu bojuji je fakt, že se mi objektiv poněkud hůře drží oproti zatím dosud používaným objektivům. Přesněji řečeno, rukou, ve které objektiv držím a kterou objektiv podpírám, si neúmyslně a nevědomky šahám na ostřící prstenec. Do této doby jsem si to u jiných objektivů buď neuvědomoval, nebo jsem s tím nikdy problém neměl. Podle mě je ostřící prstenec příliš blízko tomu zoomovacímu. Problém mám hlavně s nasazeným battery gripem. Ale je také dost možné, že mám nešikovné ruce. Ať je to jak je, s tím či oním se musím nějak nově vyrovnávat a není mi to příjemné :)

Myslel jsem si, že absence IS nebude vadit, že tu skutečně využiji spíše na delších ohniscích. Zjišťuji, že by se hodila i u tohoto objektivu.

Za kvalitu se platí. OK. Zkoušel jsem nejdříve Tamron 24–70 f/2,8 VC atd., který stojí téměř 2x méně a kresba byla za některých podmínek vynikající, zcela srovnatelná s Canonem, řekl bych. Kdybych se nepotýkal s FF a BF, které nešly z nějakého důvodu zkorigovat, zůstal bych u Tamronu. Za cenu 2x nižší nabízí Tamron srovnatelnou kvalitu + navíc stabilizaci. Snad jen je Tamron znatelně (alespoň pocitově mi to přišlo), i když ne nijak tragicky, pomalejší v ostření oproti Canonu (i oproti Canonu 24–105 f/4).

Jednoznačně plus:
    O věcech, které fungují, asi nemá cenu se nějak více rozepisovat.
    Velmi dobrá kresba a ostrost.
    Vynikající rychlost ostření.
    Světelnost 2.8, krásné rozostření objektů mimo hloubku/rovinu ostrosti.
    Konstrukce je solidní, z objektivu máte dobrý pocit. Zoomování jde ztuha, ale tím správným neochozeným způsobem. Uvidíme, jak na tom bude objektiv po čase.

Shrnutí:
    Zatím mi 24–70 f/2.8 II nedělá takovou radost, jakou mi dělal 24–105 f/4. Ale to v polovině poznamenaných bodů není jeho vina. Budu se s ním muset naučit sžít a hlavně fotit. Každopádně je to spolehlivý objektiv, který vás podrží. Jen tu stabilizaci mohli v Canonu k objektivu přihodit.