Canon EF 70-200mm f/2.8L USM

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• , zakoupeno v Digital24.cz

• velmi dobrý za skvělou cenu
  • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

S tímto sklem jsem velice spokojený, hlavně pro jeho ostrost a vykreslení detailů. Bylo však potřeba nejprve provést micro nastavení. Je to moje nejoblibenější sklo a má stálé místo v mé fotobrašně. Vřele všem doporučuju, i když ta cena by mohla být nižší...

• Ostry ve vsech castech fotohrafie
    • Zpracovani
    • Prislusenstvi (slunecni clona, obal)

Objektiv za tyto penize ma vse co ma mit, je skvele zpracovan, rychle ostri i bez stabilizace je fajn. Rozhodne doporucuji.

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Canon EF 70-200 mm f/ 2.8L USM je jeden z nejlepších teleobjektivů se zoomem řady EF srovnatelný s objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností. Obsahuje čtyři prvky z UD skla, které opravují chromatické aberace. Nově navržené skupiny s vícenásobným zoomem pro vnitřní ostření poskytují vysokou kvalitu obrazu v celém rozsahu zoomu. Kompatibilní s nástavcem okuláru EF 1,4x a 2x.

• , zakoupeno v Digital24.cz

• velmi dobrý za skvělou cenu

• rychle a spolehlivě ostří, perfektní kresba i při slabém světle, vhodný i pro snímače APS-C
    • těžký, cena

Je to moje nejoblíbenější sklo. Hodí se pro focení sportu, kde potřebujete mít odstup od foceného objektu, například při rally. Na focení zvířat v ZOO je to super objektiv. Hodí se i na krajiny, kde fotíte detail. Nevýhoda je, že se při nošení dost pronese, protože je těžký. Odměnou jsou však parádní fotky.

• Na APS-C ostrá kresba po celé ploše obrazu
    • Rychlý AF
    • Vynikající zpracování
    • Krásný bokeh
    • Škoda, že bajonet nemá těsnění proti vlhkosti a prachu jako třeba Canon 70-200 f/4 L IS USM

Měl jsem skvělý Canon 70-200 f/4 L IS USM a v poslední době jsem se dostával do světelné nouze, takže jsem sebou musel tahat druhý objektiv a přehazovat. Pokukoval jsem po tomto objektivu a rozhodoval se zda jít do světelnějšího, ale těžšího objektivu bez stabilizace. Nakonec jsem zjistil, že stabilizaci můžu oželet, protože převážně fotím rychlými časy, nebo je objektiv na stativu, kde je stabilizace vypnutá, nebo na monopodu se kterým se dají přežít i delší časy. Váha mi až tak nevadí, protože s ním nelezu po horách, nebo ho nenosím celý den v batohu a používám ho jen na akcích, ke kterým se stejně dopravuji autem a celou dobu mi na krku nevisí. Jsem maximálně spokojen, myslím, že patří ke špičce L rodiny Canonů 70-200. Zatím jsem nikdy nelitoval a vřele ho můžu všem doporučit.

• Ostry ve vsech castech fotohrafie
    • Zpracovani
    • Prislusenstvi (slunecni clona, obal)

• optická kvalita
    • světelnost
    • kompletní příslušenství v balení !sluneční clona, pouzdro)
    • optická stabilizace
    • váha 1.6kg

Skvělý objektiv.

• , zakoupeno v 1velkoobchod.cz

• Kvalitní zpracování
    • Světelnost 2.8
    • Tichý motor ostření
    • Odolnost

Plně vyhovuje mým požadavkům. Sport venku a v hale.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Splnil očekávání

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• opticka kvalita, svetelnost 2,8 a kvalita zpracovani
    • vaha

Jsem a doufam, ze i dale budu velice spokojeny. Objektiv je sice tezsi, ale slo mi o svetelnost, proto jsem mu dal prednost pred f/4 i za cenu vyssi vahy a ceny

• Perfektní konsturkce,odolnost vůči dešti,nárazům
    • Kresba
    • Je bílý ;)
    • Dodávaná Sluneční clona s pouzdrem v ceně
    • Objímka na stativ v ceně
    • Napsal bych jako mínus cenu, ale nenapíšu, protože za tu kvalitu jakou nabízí bych zaplatil klidně i víc :)

Tento objektiv používám na 80% práce - móda, sport, portréty, téměř na vše a to skrz kvalitu kresby, s níž se ostatní Canon objektivy EF-S nedají absolutně srovnat.
    Další obrovské plus je odolnost - spadl mi zhruba od pasu na zem volným pádem a je jako netknutý, žádné posunutí čoček, nic takového, ostří jako nový, tělo bez jediné oděrky.

Kdo se rozhoduje mezi F4 a F2.8, rozhodně si za světelnost připlaťte,vím co říkám. Ten rozdíl jednoho clonového čísla JE znatelný, obzvlášť při koncertech, v interiérech a vůbec v podmínkách kde bojujete o každou desetinu sekundy.

Jediná pro mě nevýhoda je "příliš" dlouhé ohnisko při crop-faktoru. Používám objektiv na těle s crop-factorem 1.6 a určitě by bylo pro mě příjemnější mít 70 - 200 než 112-320 mm.

Ještě bych měl jeden komentář k verzi F2.8 versus F2.8 IS... Stabilizátor u tohohle skla mi přijde relativně zbytečný, protože objektiv sám osobě je určený na sport, reportáž, pohyb, atd. a při těchto situacích stejně potřebujete čas 125 a více, tak na co stabilizace? Z mého hlediska wasting money.