Canon EF 70-200mm f/4L IS USM

Profesionální teleobjektiv se zoomem, který disponuje optickým stabilizátorem. Je zařazen v exkluzivní modelové řadě Canon L, což značí, že jde o objektiv mimořádných kvalit...
30 079 Kč
Doporučená nabídka obchodvpraze

Skladem • 1 varianta90 Kč86 % • 3 077 recenzíDalší informace

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vynikající, snadné ovládání, velmi kvalitní snímky
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím krátká doba od doručení.

• , zakoupeno v ielectro.cz

kvalita za přijatelnou cenu

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Profesionální teleobjektiv se zoomem, který disponuje optickým stabilizátorem. Je zařazen v exkluzivní modelové řadě Canon L, což značí, že jde o objektiv mimořádných optických i konstrukčních kvalit.

Kompaktní, lehce ovladatelný a lehký objektiv, který jako první na světě používal inovovaný 4krokový stabilizátor obrazu Canon. Disponuje také tou nejjemnější optikou objektivů řady Canon L. Jako všechny objektivy této řady je také konstrukčně na mimořádně vysoké úrovni.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vynikající, snadné ovládání, velmi kvalitní snímky
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím krátká doba od doručení.

• , zakoupeno v ielectro.cz

kvalita za přijatelnou cenu

• , zakoupeno v CZC.cz

• -Rychlé a přesné ostření - navíc s omezením rozsahu - je ideální na rychlé akce
    • -Dobrá kresba i na snímačích s vysokou hustotou pixelů (20MPx a více APS-C, 50MPx FF)
    • -Uniformita rozlišení po celé ploše obrazu
    • - Kvalitní konstrukce s vnitřním ostřením a zoomem, dobré i do prašného prostředí
    • - Je lehoučký, jen 760g (oproti F2.8čce)
    • -Minimální ostřící vzdálenost je slušných 1,2m. I když 55-250 STM ostří na 90cm a je to znát, že poměr zvětšení je výrazně lepší.
    • -hlučnější stabilizace, v tichém interiéru si toho lidé v okolí 4 metrů všimnou. Naprostý kontrast neslyšné stabilizace u 55-250 STM, který také vlastním.
    • -příplatek za stabilizaci 12-15t oproti nestabilizované verzi je na zvážení - navíc když konstrukce stabilizátoru není nejlepší a nevydrží pády nebo nárazy,

Doporučil bych hlavně na APS-C snímače s vyšším rozlišením, kde bude vidět podstatných rozdíl v kvalitě obrazu v porovnání s levnými teleobjektivy. Na FF(6D/5D II/III) - 200mm není tak moc dlouhé, tedy spíše jako portrétní a tam je výrazně lepší 70-200 2.8L/135 2.0L. Pokud na ZOO, přírodní detail, Wildlife tak je lepší volba 100-400 L (I/II podle peněženky). Případně i 70-300 VC USC Tamron za 9tkč na FF kreslí překvapivě podobně a v rozsahu je jen o 2/3EV pomalejší.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• ok

ok

• Kvalitní výstup při clonách f/4 - f13, vyšší clony trpí mírnou difrakcí
    • velmi rychlé ostření
    • dvoustupňová stabilizace
    • lehké tělo
    • možnost nastavení roviny zaostření na 1.2 - ∞ nebo 3metry - ∞
    • stabilizace tu a tam cukne při expozici snímku - zdá se, že se "lekne stisku spouště"
    • náchylný na pád z malé výšky kvůli provedení stabilizace uvnitř (z plastu)
    • nervózní bokeh (tam je verze 2.8 nekompromisně lepší)

V době pořízení (listopad 2010) byl hlavní účel zájmu přiblížení detailů v krajině a moc se nehodil na halové sporty díky limitní cloně f/4. To se zásadně změnilo s nástupem moderních těl (EOS 5D Mark III, 6D, 6D Mark II) a díky tomu se posunulo jeho užití právě do míst, kde to dříve nebylo myslitelné - zejména halový sport. Jedinou větší vráskou na čele je bokeh, který sice není tragický, ale ani nadprůměrný. Vše vám ale vykompenzuje výbornou ostrostí na všechna ohniska a téměř všechny clony, zejména f/4 je výborně použitelná pro rychle se pohybující objekty

• Krásná kresba už od f/4 po celé délce objektivu vrchol ja na f/5,6.
    • Rychlý a přesný AF.
    • Odolnost vůči vlhkosti a prachu
    • Neměnná délka
    • Opravdu účinná stabilizace, která ma dva módy
    • Malá váha
    • Slyšitelná stabilizace
    • Balení neobsahuje stativovou objímku, ale vzhledem k tomu, že se dá na Ebay koupit asi za $7, tak to tak velká bolest není.

Tento objektiv mám nasazen na fotaparátu Canon EOS 70D a jsem s ním nadmíru spokojen. Původně jsem měl EF-S 55-250 IS STM což je, ve své třídě "Dobré sklo za slušné peníze", parádní objektiv s vynikajícím poměrem cena/výkon. Ale já potřebuji i vyšší odolnost těla objektivu. Rozhodoval jsem se mezi EF 70-200 f/2,8 L a tímto objektivem. Vybral jsem nakonec tento objektiv, protože má stabilizaci na kterou jsem byl zvyklý z EF-S 55-250, kde je perfektní a fotím hlavně venku, takže nepotřebuji nutně světelnější objektiv. Před EF-S 55-250 jsem měl nestabilizovaný EF 70-200 f/4 a měl jsem hodně neostrých snímků z jinak perfektního objektivu. Stabilizovaná verze má přepracovanou i optiku a je opticky nejlepším objektivem 70-200. Zatím jsem velmi spokojen výkonem tohoto objektivu a můžu ho vřele doporučit všem nadšencům co vláčí svoje nářadí po horách a dolinách tohoto světa.
    PS
    Pokud plánujete pořídit si k tomuto objektivu extender, tak pouze s prodloužením 1,4x a nebudete mít s AF žádné problémy. S originálním extenderem o prodloužení 2x už budete muset ostřit ručně, nebo pomocí LV, protože vám extener vypne AF, zatímco s telekonvertory Kenko můžete používat AF dále, ale dosti zleniví. protože AF nevypíná a tváří se neviditelně. :-)

• Dobré výsledky, výkonný stabilizátor (využívám pro natáčení videa).
    • Plastová konstrukce uvnitř!!! Velmi křehké provedení, pozor na otřesy.

Opravoval jsem stabilizér po pádu objektivu z 20-30 cm výšky (zdálo se to jako zanedbatelná výška, ale přesto se IS rozbil). Objektiv byl při pádu v koženém pytlíku.

Rozhodl jsem se IS opravit (AWH si bere 10t,-) a zjistil jsem, že křehká konstrukce stabilizátoru je z laciného plasti a při sebemenším třísknutí je vysoké riziko poškození kroužku stabilizátoru. Nevěřil jsem, jak laciné provedení se skrývá uvnitř. Oprava se podařila, ale už si nedovolím s objektivem v batohu ani běhat.

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Splnil mé očekávání. Výborná cena!

Doporučuji!

• Ostrost
    • IS
    • Hmotnost
    • L provedení
    • Po pár měsících mi přestalo fungovat manuální ostření, AF bez komplikací.. Bohužel reklamuji...

Velice slušný objektiv, lehký, super ostrý. Z mé řady objektivů je nejoblíbenější a s nejlepším výsledkem na kvalitu snímku.
    Po cca roce používání mám vždy radost tento objektiv nasadit na fotoaparát.
    Jedná se o lehce přenosný objektiv, IS funguje perfektně, vhodný k focení krajiny, architektury, zvěře v patřičné vzdálenosti (ZOO), dobrý i na focení portrétů..
    Dlouho jsem zvažoval světelnější objektiv bez stabilizace, ale až do problému s manuálním ostřením jsem koupě nelitoval.