Canon EF 70-300mm f/4-5.6 L IS USM

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
300 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
120 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
Pro formát snímače
Full Frame
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6

• Skvělá kresba
    • Neuvěřitelně rychlý
    • S Cannon 70D má ohnisko 112-480 mm, což už je použitelné na fotky zvířat a ptáků.
    • Relativně malý.
  • , zakoupeno v Aaron

Relativne maly, ale skvely objektiv

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Výborný zoom v L kvalitě. Použil jsem ho při focení ptáků z lodi a při dobrém osvětlení dosahoval ostré kresby, která mi přišla srovnatelná a na některých snímcích i subjektivně lepší než u paralelně použité 70-200 2.8L II. Fotil jsem na Canon 7D Mark II (crop).

Tento objektiv jsem koupil pro manželku, abychom mohli společně fotit zvířata. Objektiv rozhodně doporučuji. Při focení zvířat se bude jeho delší ohnisko rozhodně hodit. Kvalita zpracování odpovídá provedení L a nelze jí nic vytknout.

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
300 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
120 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
Pro formát snímače
Full Frame
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6

Objektiv EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM je součástí prestižní modelové řady L společnosti Canon. Nabízí prvotřídní výkon, univerzální rozsah ohniskových vzdáleností a vynikající obrazovou kvalitu v odolném a kompaktním těle.

Vysoce výkonný teleobjektiv se zoomem
Rozsahem ohniskových vzdáleností 70 až 300 mm se EF 70-300mm f4-5.6L IS USM řadí mezi kompaktní a univerzální teleobjektivy se zoomem, což ještě doplňuje výjimečně kvalitním obrazem. Je ideální pro všechny, kdo fotografují divokou přírodu nebo sportovní akce, stejně jako pro dokumentování událostí a pro portréty.

Součást vyhlášené řady Canon L
Modelová řada L představuje špičkové profesionální objektivy společnosti Canon, ty nejlepší z precizně konstruovaných objektivů EF. Objektivy řady L kombinují prvotřídní výkon s vynikajícím ovládáním a vysokou odolností vůči prachu a vlhkosti.

4krokový stabilizátor obrazu
4krokový optický stabilizátor obrazu Image Stabilizer, speciálně navržený pro konkrétní rozsahy ohniskových vzdáleností, zamezuje rozmazání snímku, ke kterému může dojít při fotografování z ruky nebo při použití dlouhých expozičních časů. Automatická detekce sledování objektu zajišťuje efektivní výkon při sledování rychle se pohybujících objektů, a protože je systém stabilizace obrazu zabudován v objektivu, je působení systému viditelné v hledáčku.

Dva prvky UD
Dvě čočky UD prakticky eliminují chromatickou aberaci a zajišťují optimální kvalitu obrazu a ostrost.

Vysoce odolný proti prachu a vodě

Kruhová clona s 8 lamelami
8lamelová kruhová clona objektivu EF 70-300mm f4-5.6L IS USM vytváří nádherně rozostřené pozadí a dramaticky tak odděluje fotografovaný objekt.

Tiché a rychlé automatické zaostřování
Kroužkový mikromotor USM (ultrazvukový motor) využívá vibrace ultrazvukových kmitočtů pro pohon mimořádně rychlého a téměř neslyšného automatického zaostřování. K rychlosti automatického zaostřování dále přispívá vysokorychlostní procesor a optimalizovaný algoritmus automatického zaostřování. Dobrý zadržovací točivý moment zastaví zaostřující skupinu čoček, aniž by došlo k přeostření. K dispozici je elektronický přechod na plně manuální zaostřování bez nutnosti vypínat režim automatického zaostřování.

• Skvělá kresba
    • Neuvěřitelně rychlý
    • Relativně malý.
  • , zakoupeno v Aaron

Relativne maly, ale skvely objektiv

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Vynikající barvy,ostrost.Příjemná nízká váha.Doporučuji!!

Dlouho jsem váhal s touto koupí,ale opravdu není čeho se obávat,tento objektiv mě přesvědčil o kvalitě.

• Koupil jsem ho před 14 dny. Zatím si zvykám.
    • Přechod od Nikonu a dřívějšího Nikon 70-300mm vr.
    • Prý jde nasadit i convertor? http://www.the-digital-picture.com/News/News-Post.aspx?News=3266
    • musím sehnat stativovou objímku - za originál Canon 3500kč nedám.

spokojenost

• , zakoupeno v Foto.cz

• Ostré fotky a krásný bukhet
    • Zatím nic.

Zatím jsem měl jen seťáky a s tímto se nemohou měřit. Krásně ostří. Je radost s ním fotit.

• Canon EF 70-300 mm F4-5,6L IS USM je úžasný telezoom, který v sobě spojuje vysokou kvalitu snímků s mimořádně odolnou ko...

Zobrazit celou recenzi na www.ifotovideo.cz

• Jediný zoom, který díky své kompaktnosti můžete brát všude s sebou. Difrakční optika dělá zázraky a dvojitý stabilizátor obrazu sníží počet mázlých fotografií na minimum. Kvalita zpracování srovnatelná s profesionálními objektivy třídy L. To, k čemu je určen, plní na 100 %.
    • Cena je opravdu přemrštěná, já koupil použitý.

Jsem plně spokojen.

• , zakoupeno v DIGIPROFI.CZ

• Ještě jsem neměl moc času ho vyzkoušet,

je to super objektiv ale mam jeden problem, objektiv ma jen jednu vadu ma front focus, ale za to prodejna nemuze