Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR II

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
200 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
50 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
3.5
Pro formát snímače
APS-C
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6

• , zakoupeno v Chameleone

• kvalitní objektiv pro fotografování v přírodě
  • , zakoupeno v Afoto

• Pokrývá většinu ohnisek. Je to dobrý univerzál s pěknou kresbou. Hodí se především pro focení společenských akcí, kdy není čas na pevné ohnisko.
    • Váha je poněkud nadstandardní.

• kvalita

2 v 1, splnil mé očekávání, pro amatéra dostačující objektiv, doporučuji

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
Maximální ohnisková vzdálenost
200 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
50 cm
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)
3.5
Pro formát snímače
APS-C
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6

Objektiv Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX NIKKOR ideální pro pokročilé amatéry a (polo)profesionály. S rozsahem ohniskových vzdáleností 27 – 300 mm (ekvivalent u kinofilmu). Stabilizátorem obrazu druhé generace Nikon „VR II“. Ultrazvukový zaostř Populární a všestranný objektiv formátu DX s 11,1x zoomem. Objektiv je vybaven systémem redukce vibrací Nikon a exkluzivním ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM). Nabízí vynikající výkonnost za nízké hladiny osvětlení a poskytuje stabilní obraz na obrazovém snímači i v hledáčku – to vše při zachování rychlého a tichého automatického zaostřování. Vysoce kvalitní optická konstrukce objektivu využívá antireflexní vrstvy Nikon Super Integrated Coating a dva optické členy ze skel ED pro vynikající barevné podání a minimální zkreslení obrazu. Praktická aretace zoomu zaručuje stabilní rozměry objektivu při jeho transportu. Všestranný objektiv s vynikajícím poměrem ceny a výkonu - ideální pro fotografování všech motivů od rozsáhlých krajin po detaily vzdálených objektů

Ohnisková vzdálenost 18-200mm

Bajonet

Objektiv typu G AF-S s vestavěným CPU a kovovým bajonetem Nikon F

Hmotnost (g) 565

Obsah balení objektivu

Přední a zadní krytka, sluneční clona, pytlík na objektiv

• , zakoupeno v Chameleone

• kvalitní objektiv pro fotografování v přírodě
  • , zakoupeno v Afoto

• Váha je poněkud nadstandardní.

• kvalita

2 v 1, splnil mé očekávání, pro amatéra dostačující objektiv, doporučuji

• Zámek zoomu objektivu
    • Prodává se včetně sluneční clony a cestovního obalu
    • Spolehlivě ostří
    • Hmotnost
    • Velikost

Pokud tento objektiv srovnám s objektivem Nikkor 18-140 mm, který také vlastním, tak Nikkor 18-200mm má podle mě lepší kvalitu fotek, větší rozsah zoomu a o něco málo nižší cenu a sluneční clonu v balení.. Jestli váháte mezi 18-140 mm a 18-200 mm jednoznačně doporučuji tu 200 mm. Podle mě v tomto případě neplatí, že čím větší rozsah zoomu, tím horší kvalita fotografií. (mimnimálně bude stejná)

• , zakoupeno v CZC.cz

OK

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• krásné fotky, používám krátce, ale jsem spokojen
  • , zakoupeno v Electro World

Za cenu 10.000 Kč, za kterou jsem ho koupil, doporučuji. Za ty peníze je to dost muziky. Ale nečekejte dokonalou kresbu, ultrazoom je vždycky kompromis.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Původně jsem chtěl odejít s jiným objektivem, dokonce jsem si ho objednal. Ale jsem rád, že mě přesvědčili na tento. Zatím naprostá spokojenost.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Super univerzální sklo, rychlý AF, na takto kompaktní ultrazoom velmi ostrá kresba i do rohů, kvalitní zpracování, hodně účinný stabilizátor.
    • snad jen méně obvyklý průměr filtru 72, na který jsem si musel dokoupit filtry.

moje zkušenost je mnohem pozitivnější, než říkají některé odborné recenze a to mohu srovnávat např. s Nikkorem 16-85, který též vlastním. Mnohdy při cestování není čas (než bych vyměnil sklo, je po scéně) nebo možnost (v prašném prostředí) na výměnu objektivů, a zde je Nikkor 18 - 200 k nezaplacení.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• přiměřená cena