Nikon PC 19mm f/4E ED

Objektiv Nikon PC 19mm f/4E ED, jako první z řady objektivů PC-NIKKOR, staví všestrannost tvorby kompozice obrazu na novou úroveň s využitím dvou otočných mechanismů PC. Ideální...
102 990 Kč
Doprava zdarma, Do 2 týdnů
Doporučená nabídka FotoŠkoda

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Popis produktu

Objektiv Nikon PC 19mm f/4E ED, jako první z řady objektivů PC-NIKKOR, staví všestrannost tvorby kompozice obrazu na novou úroveň s využitím dvou otočných mechanismů PC. Ideální...

Parametry produktu

Výrobce
Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s pevným ohniskem

Parametry produktu

Výrobce
Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s pevným ohniskem

Popis produktu

Objektiv Nikon PC 19mm f/4E ED, jako první z řady objektivů PC-NIKKOR, staví všestrannost tvorby kompozice obrazu na novou úroveň s využitím dvou otočných mechanismů PC. Ideální jak pro fotografování architektury, tak tvůrčí a krajinářskou fotografii.

Objektiv Nikon PC 19mm f/4E ED, jako první z řady objektivů PC-NIKKOR, staví všestrannost tvorby kompozice obrazu na novou úroveň s využitím dvou otočných mechanismů PC. Objektiv je ideální pro fotografii architektury, tvůrčí a krajinářskou fotografii, a je vytvořen pro fotografy mající výrazný smysl pro prostor.

Nikon PC 19mm f/4E ED (Tilt-Shift) získal ocenění EISA AWARD, coby „Nejlepší širokoúhlý (tilt-Shift) objektiv“ pro rok 2017.

Naklápění a vysouvání lze využívat samostatně i v kombinaci a v zásadě tak provádět nastavení na úrovni velkoformátového kardanového fotoaparátu. Extrémně velký obrazový úhel objektivu umožňuje zachytit skutečné proporce scény nebo zahrnout větší část stavby a méně popředí. Optická konstrukce zaručuje vynikající kvalitu obrazu v celém obrazovém poli.

  • Korekce perspektivy: Vysouvání v rozmezí ±12 mm, naklápění v rozmezí ±7,5 °
  • Otáčení: o 90 ° směrem doleva a doprava se záskoky po 30 °
  • Obrazový úhel:  FF 97 ° /  DX 73 °

 

Plná kontrola: Extrémně širokoúhlý objektiv 19 mm PC NIKKOR s naklápěním a vysouváním.

Tento objektiv formátu FX s manuálním zaostřováním nabízí výkonnou kombinaci obrazového úhlu a kvality obrazu – a díky možnostem korekce perspektivy poskytuje vynikající kompoziční svobodu. Unikátní konstrukce s mechanismy naklápění a vysouvání a s dvěma mechanismy otáčení objektivu poskytuje výraznou kontrolu nad obrazovou rovinou objektivu. Za pomoci mechanismu vysouvání snadno získáte snímky bez sbíhavých linií. Nebo můžete využít naklápění objektivu pro získání snímků krajin ostrých od popředí až do pozadí bez nutnosti zaclonění. Obrazový úhel objektivu s ohniskovou vzdáleností 19 mm je ideální pro velké stavby a prostory (při nasazení objektivu na digitální jednooké zrcadlovky formátu DX je obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 28,5 mm u formátu FX/kinofilmu).

Vysoká přesnost: legendární kvalita optiky NIKKOR

Objektiv PC NIKKOR 19 mm f/4E ED poskytuje stejně jako ostatní objektivy NIKKOR snímky s výjimečnou brilancí a ostrostí obrazu. Díky unikátní optické konstrukci je minimalizováno zkreslení běžné u širokoúhlých objektivů, a to i na krajích obrazového pole. Dva asférické optické členy výrazně potlačují komu a další typy obrazových vad. Tři optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla minimalizují barevnou vadu polohy. Antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat prakticky eliminují výskyt reflexů a závoje v obrazovém poli, a to i při práci v protisvětle.

Dvojí mechanismus otáčení PC: záruka fotografování z perfektního výchozího bodu

Dva mechanismy otáčení PC umožňují snadno zachytit snímky perfektně odrážející vaše tvůrčí vize. Objektiv můžete otáčet okolo optické osy a zároveň můžete nezávisle nastavovat směr činnosti mechanismů naklápění a vysouvání. Naklápění objektivu může být souběžné nebo kolmé na vysouvání, což je užitečné, když chcete zamezit sbíhavým liniím u snímků architektury bez nutnosti postprodukčních úprav a ořezávání snímků. Objektiv lze otáčet okolo optické osy v úhlu až 90 ° v obou směrech, se záskoky v polohách 30 ° a 60 °. Při otáčení mechanismu naklápění vzhledem k mechanismu vysouvání lze objektiv otočit v úhlu až 90 º, se záskokem v poloze 45 °. Objektiv lze rovněž zablokovat v poloze „0“ a používat jako běžný objektiv s manuálním zaostřováním a ohniskovou vzdáleností 19 mm.

Odolný mechanismus

Odolný mechanismus vysouvání umožňuje bezproblémový provoz při korekci perspektivy. Není třeba používat mechanismus blokování vysouvání pro zajištění objektivu v nastavené pozici, čímž se zamezí nechtěnému pohnutí fotoaparátem. Objektiv má kompaktní rozměry a váží přibližně 885 g. Objektiv je rovněž vybaven fluorovou vrstvou Nikon, která aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by ovlivňovala kvalitu obrazu. Vrstva je aplikována na vnější stranu přední čočky objektivu, kde umožňuje snazší čištění optiky bez poškození jejího povrchu.  

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma98 % • 9 577 recenzíShop roku '23 - FinalistaDalší informace

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.