Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 PRO

Objektiv OM SYSTEM ET-M4015 pro OM-D E-M1 poskytuje absolutně nejvyšší obrazovou kvalitu, jakou je schopen fotoaparát zajistit. Je mimořádně kompaktní a lehký, proto se pohodlně...
38 990 Kč

Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 462 recenzíDalší informace

Určen pro
Olympus
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• , zakoupeno v Alza.cz

• brilantní ostrost, skvělí rozsah, světelnost - věděl jsem do čeho jdu a nezklamal jsem se ba naopak předčil mé očekávání

• rozsah zoom
    • hmotnost
    • ostrost
    • světelnost
    • prach a voda odolnost
    • zjížděcí a vyjížděcí clona

Fotím z 98 % z ruky, takže jsem si sundal stativ. patku. Používám s OM-1. Vše je rychlé, pohotové. Fotil jsem nedávno závody chrtů a objektiv při rychlosti clony 1/4000 rychle reagoval. Fotil jsem díky OM-1 na 50 snímků za sec. v RAW. A to díky tomuto objektivu.
    Fotil jsem i květiny, pozadí je příjemně rozostřené. Není to jako plné fullframe bezzrcadlovky či zrcadlovky - je třeba počítat s crop faktorem (zde u Oly je to 2x) takže při cloně 2,8 máte pozadí rozostřené na 5,6, ale hloubka ostrosti je taky 2x, takže je ostré nejen oko, ale i nos i uši. Stačí jak bude pozadí dál a hned je vše v pořádku. Prostě člověk musí vědět jak s těmito typy objektivů fotit.
    Mám doma objektiv 12 - 100 mm s f4 a chtěl jsem si vyzkoušet světelnější objektiv f2,8. Pro portréty a rodinné fotografie je to super objektiv. Nevýhoda je fotit v menších místnostech - půl portréty se dají, ale jsem nacpaný na zdi. Pro focení detailů a obličeje není problém. Objektiv je ideální i do ZOO, kde zvířata nejsou příliš daleko. Na focení ptáků - no raději používám 100 - 400, který umožní si více ptáka přiblížit. Pokud chcete komponovat zvíře (houbu, rostlinu) v oblasti svého prostředí tak mohu tento objektiv doporučit. Podání mikrokontrastu není problém. (to není u většiny objektivů od Olympusu)
    Nemá stabilizaci, ale nahradí to snímač. Běžně fotím při 1/30 a 150 mm (tj. 300 mm v přepočtu).

• Vynikající objektiv, splnil očekávání
    • Cena, ale odpovídá kvalitě objektivu

Určen pro
Olympus
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Objektiv OM SYSTEM ET-M4015 pro OM-D E-M1 poskytuje absolutně nejvyšší obrazovou kvalitu, jakou je schopen fotoaparát zajistit. Je mimořádně kompaktní a lehký, proto se pohodlně přenáší. Objektiv v profesionální třídě má ohniskové vzdálenosti 80 až 300 mm (při přepočtu na 35mm film) při světelnosti 2,8 v celém rozsahu. Tento výkonný objektiv poskytne rychlé automatické ostření, minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a další důležité profesionální vlastnosti. Je tedy ideální pro fotografování svateb, divoké přírody a sportu.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaZdarma98 % • 9 480 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace

• , zakoupeno v Alza.cz

• prach a voda odolnost
    • zjížděcí a vyjížděcí clona

• Vynikající objektiv, splnil očekávání
    • Cena, ale odpovídá kvalitě objektivu
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• výborná ostrost, světelnost, kompatibilita s telekonvertory, po odečtení cash back akce 5200KČ od Olympusu přijatelná cena, rychlý a spolehlivý autofokus na těle PanasonicG9
    • velikost a hmotnost pro MFT formát - je to cena za nekompromisní konstrukční a optickou kvalitu objektivu

Nekompromisní kvalita za cenu větších rozměrů a hmotnosti. Skvělý pro extrierový portrét, tele makro, reportáž i za horších světelných podmínek .

• , zakoupeno v FotoŠkoda

kvalita a cena

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

Není nejlevnější, ale je vynikající!

• , zakoupeno v Afoto

• zkušenost nemám, teprve se s ním učím

Absolutní spokojenost

• , zakoupeno v Afoto

objektiv vlastním pouze krátkou dobu. Po několika snímcích nemám co vytknout.

• , zakoupeno v Interfoto

Jsem velice spokojen. Skvělá kresba a ta rychlost.
    Strnádek