Panasonic 100-300mm f/4-5,6 Mega O.I.S.

16 490 Kč
Doprava zdarma, Do 2 týdnů
Doporučená nabídka FotoŠkoda

Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma97 % • 9 451xShop roku '22 - FinalistaDalší informace

Určen pro
Panasonic
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Světelnost
Maximální ohnisková vzdálenost
300 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
150 cm
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6
Pro formát snímače
Micro 4/3
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Lehký, vynikající stabilizace.
    • Drhnoucí zoomový kroužek - nevhodný pro natáčení videa.

• Objektiv jsem zakoupila k fotoaparátu Olympus E-M10

• Světelnost oproti olympusu
    • Výborná kresba ostrost
    • Kvalitní zpracování
    • Pouzdro látkové v ceně je nouzové řešení
    • Panasonic mohl dat pevné pouzdro.

Kvalitní objektiv s obrovským ohniskem a dosáhem kvalitni kresba ostrost v malém objektivu.
    Neverte těm co říkají že na ohnisku 300 neni ostrý
    Tito lidé nikdy na ohnisko 600 nefotily
    Problem je v jejich rukách a nepouzivani stativu.
    Staci de naučit sním zacházet a jde to.
    Stabilizace je na dobré úrovni ale používám vestavenou v tele foťáku mam olympus omd5

Určen pro
Panasonic
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Světelnost
Maximální ohnisková vzdálenost
300 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
150 cm
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F)
5.6
Pro formát snímače
Micro 4/3
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F)

Teleobjektiv Panasonic Lumix G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S nabízí rozsah zoomu 100-300mm (EQ: 35mm fotoaparátu: 200-600mm). Systému objektivu s ED (Extra Low Dispersion) čočkami. Teleobjektiv Panasonic Lumix G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S nabízí rozsah zoomu 100-300mm (EQ: 35mm fotoaparátu: 200-600mm). Systému objektivu s ED (Extra Low Dispersion) čočkami. Stabilizátor MEGA O.I.S. Založeno na standardním systému mikro 4/3. Podpora systému kontrastního AF systému.

Specifikace objektivu Lumix G VARIO 100-300mm

Součást balení obektivu VARIO 100-300mm f/4.0-5.6

Přední krytka objektivu

Zadní část krytky objektivu

Obal na objektiv

Optický stabilizátor obrazu Panasonic MEGA O.I.S modelu LUMIX G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S. umožňuje pořizovat čisté snímky i při použití teleobjektivu nebo při zhoršených světelných podmínkách bez použití stativu.

Je-li na fotoaparátech LUMIX G Micro System použit objektiv LUMIX G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S., lze použít zdokonalený systém kontrastního automatického ostření.

Objektiv LUMIX G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S. vyhovuje standardu mikro 4/3, systému výměnných objektivů digitálních fotoaparátů, který byl vyvinut s cílem optimalizovat charakteristiky digitálních technologií. Navzdory kompaktním rozměrům a výborným optickým parametrům disponuje tento objektiv všemi vlastnostmi obrazového senzoru typu 4/3 a ve spojení s fotoaparáty LUMIX G Micro System nabízí celou řadu unikátních funkcí.

Cirkulární clona je tvořena 7 lamelami a vytváří atraktivní hladkost oblastí mimo fokus, i když fotografujete s velkou clonou. Objektiv je sestaven z prvků s vícevrstvou povrchovou úpravou, která omezuje projevy duchů a reflexů na absolutní minimum a pomáhá při zlepšování optických parametrů.

• perfektní duální stabilizace
    • lehce zacloněný je ostrý i na 300mm
    • za tu cenu těžko něco srovnatelného
    • za tu cenu nic

Cokoli v jiném větším formátu je těžší, větší a dražší a né vždy kvalitnější v jedné recenzi tady měl kolega asi špatný kus,nebo nevhodný aparát .

• Jeho fantastický rozsah
    • Překvapila mě obrazová kvalita i na 300mm
    • Výborný stabilizátor, prostě se dá fotit z ruky, což je pro mě příjemné překvapení.
    • Není tak velký jak jsem čekal, ušetříte místo ve fotobrašně
    • Naprosté zklamání je ostřící a zoomový kroužek. Ostřící kroužek jde ztuha a zoomový neotočíte bez zasekáváni, kdy se tělo fotoaparátu doslova protáčí v ruce. Takže rychlé, plynulé a hladké přezoomování je problém. Nezbývá než doufat, že se časem vychodí. Ovšem zase nic samovolně nevyjíždí ani naopak nezajíždí.

I přes zmíněné nedostatky jsem si ho docela oblíbil. Jinak v prodeji už brzy bude nová verze tohoto objektivu, odolná proti vodě a prachu, kde snad vychytají mouchy předešlé verze. Ovšem bude stát 18 tisíc a to už je snad lepší koupit Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400 a to už snad bude dokonalost ve zpracování a rychlosti ostření.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Lehký, vynikající stabilizace.
    • Drhnoucí zoomový kroužek - nevhodný pro natáčení videa.

• Objektiv jsem zakoupila k fotoaparátu Olympus E-M10

• Světelnost oproti olympusu
    • Výborná kresba ostrost
    • Kvalitní zpracování
    • Pouzdro látkové v ceně je nouzové řešení
    • Panasonic mohl dat pevné pouzdro.

Neverte těm co říkají že na ohnisku 300 neni ostrý
    Tito lidé nikdy na ohnisko 600 nefotily
    Problem je v jejich rukách a nepouzivani stativu.
    Staci de naučit sním zacházet a jde to.

• Rozsah zoomu 100-300mm
    • Malé rozměry a nízká váha vzhledem k ohnisku
    • Slušná světelnost v celém rozsahu
    • Na kratších ohniscích výborná kresba
    • Prakticky bez chromatické aberace
    • Poměr výkon - cena
    • Silná vinětace na všech ohniscích.
    • Na gumovém potahu objektivu snadno ulpívá prach

Velice dobře se drží spolu s fotoaparátem Olympusem OM-D E-M5, který sám o sobě až tak dobrý úchop nemá. To mně osobně umožňuje z ruky bezpečně i na nejdelším ohnisku fotit s časy 1/160. Objektiv je přiměřeně kontrastní (spíš je kontrastnější). Barevné podání je velice pěkné. Do ohniska cca 200mm je kresba excelentní, nad 250mm je to už přeci jenom slabší. Na nejdelším ohnisku je středová ostrost dobrá, ale směrem k okrajům snímku rychle klesá. Telemakro je slušné. Bokeh na mě moc dobrý dojem nedělá. Vinětace není až takový problém, lze ji snadno odstranit v editoru.
    Z teleobjektivu mám velice dobrý pocit. Příjemně mě překvapil. Cena určitě odpovídá kvalitě. Jsem spokojený.

• rozsah 200-600mm
    • perfektní stabilizace s možností vypnout
    • tichý AF - dobré na video
    • ostrost v celém rozsahu
    • Velikost a váha!!!
    • nemá stativový držák - dá se koupit za 2000 ale není nutností- objektiv je lehoučký
    • ideální by bylo 400mm nebo 300f/4
    • za šera je nutný stativ (obecný problém superteleobjektivů)

Nemá konkurenci. Olympus dělá verzi s f/6,7 na 300mm bez stabilizace. Objektiv se tváří levně - plast ale podává výsledky lepší než Canon "pumpa" 100-400 vč. stabilizace.
    Přešel jsem z Canon 7D a 100-400 na OM-D a 100-300 kvůli problémům s taháním těžké techniky po okruhu a nikdy jsem nelitoval. Objektiv je dost ostrý i na snímky A2 !
    Pozn.: četl jsem recenze, kde se píše že je měkký na 300mm ale ti lidé většinou nikdy na 600mm nefotily a prolbém je v rukách! Taky jsem s tím bojoval na C 100-400.

• , zakoupeno v Afoto

• Naprosto skvělý :)

Naprosto perfektní.Fotí se sním skvělé a velice ráda ho všem doporučují :)

• Velmi dobrá kresba zejména na ohnisku 100mm, na 200mm je výborná zejména na F8
    • Celkem slušná kresba i na dlouhém konci, je potřeba však přiclonit, alespoň na F6,3 , ideálně na F8
    • Kompaktnost
    • Obstojný AF
    • Oproti Olympusu 75-300mm světelnost
    • Výkon/cena ( je nutné si uvědomit, že jde v přepočtu o objektiv 200-600mm )
    • Stabilizace, dosahuje téměř stejného výkonu jako ta v těle E-M5
    • Ve svislé poloze dolů se sám vysouvá
    • Kresba na delším konci na vzdálenější objekty, zvláště když nejsou moc kontrastní a navíc v prostisvětle

Za tyto peníze velmi solidní sklo, naprosto mi vyhovuje na wildlife, někdy bych si přál rychlejší ostření ( např. 40-150 je rychlejší ) , ale i tak je velmi slušné. Vynikající je výkon stabilizace. I na delším konci je to použitelný objektiv, celekm slušně vykreslí i méně kontrastní srst v ostrém světle. Nečekejte od něj zázraky, ale za ty peníze podává velmi slušné výkony, na ohnisku 100mm bych řekl že vynikající.

• , zakoupeno v Afoto

• Znám tento objektiv, chtěl jsem ho již delší dobu. Opticky výborný kompaktní, výborný stabilizátor. Sluneční clona již v příslušenství. Naprostá spokojenost.
    • Nevím.

Nekupoval jsem neznámou věc. Mám objektiv vyzkoušený mnohokrát. Používají ho moji kamarádi. Jeho použití je standartní, dobré zpracování, není ani příliš kontrastní, ani moc měkký. Pro mne na mikro 4/3 parádní dlouhé a lehké sklo. Filtrový závit 67 mm je standartní. Prostě výborný objektiv.