SIGMA 150mm f/2.8 EX DG OS Macro HSM Nikon

• ostrost, rozsah, stabilizace
    • poruchy OS (možná již je vychytané

jednou opraven v AWH jinak bez problémů

• mám pár fotek, zatím funguje stabilizátor, jsem nadšená

splnila jsem si sen,doporučuji,preferuji ruční ostření a stativ.

• , zakoupeno v alemat.cz

• stabilizace, solidní kresba i s telekonvertorem Sigma 1.4x na krajiny, prima kresba na makro (resp. detaily). Dílenské zpracování.
    • starší stejně kvalitní verze (podstatně levnější a lehčí), ale bez stabilizace, se už bohužel neprodává a tato nová verze s opt. stabilizací je podstatně dražší a navíc šla cena tohoto objektivu od uvedení na náš trh ještě dost nahoru. Alespoň pro Nikon FF ale moc alternativ (makro 150mm) zrovna není:(
    • Jsou navíc zmiňovany celkem časté problémy s funkčností stabilizace ( i od mých kolegů fotografů) , u prvního kusu z jiného obchodu se mi stabilizace po vypnutí nezamykala, celý optický vnitřek tak při chůzi hlasitě narážel do stěn objektivu. Druhý kus objednaný z Alematu se zdá být již v pořádku.
    • Při focení krajiny je kresba na nízkou clonu hodně měkká (a to výrazně oproti např. pevné 50 Nikkor) . Může se to asi lehce lišit kus od kusu, ale to už je spíše spekulace.

solidní objektiv, pro Nikon FF ostatně ani není moc alternativ

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s pevným ohniskem
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Sigma 150mm f/2,8 EX DG OS Macro HSM Nikon - 4 roky záruky na výrobky SIGMA

Záruka se vztahuje pouze na závady způsobené vadami materiálu nebo chybou výroby. Vyměněné díly v rámci záruční opravy přecházejí do vlastnictví firmy Sigma.

Teleobjektiv Sigma 150mm f/2,8 EX APO DG HSM s nejrychlejším autofokusem ve své třídě je velmi lehký, kompaktní a příjemný při práci.

Sigma 150mm f/2,8 EX DG OS Macro HSM nikon

Snímky v životní velikosti

Telemakroobjektiv s nejrychlejším autofokusem ve své třídě. Velmi lehký, kompaktní a příjemný při práci. Je určený pro náročné fotografické práce, pro digitální a klasické kinofilmové zrcadlovky. Umožňuje poměr zobrazení až 1:1. Dva optické členy jsou vyrobeny ze speciálního optického skla s nízkým rozptylem světla (SLD).

Ostření je prováděno dvěma různými skupinami čoček uvnitř objektivu (plovoucí konstrukce), výborně je tím kompenzován astigmatismus a asférická aberace.

Objektiv je kompatibilní s telekonvertory 1.4x a 2.0x. Při použití telekonvertoru 1.4x získáte objektiv 210 mm F4.0 AF, s použitím telekonvertoru 2.0x objektiv 300 mm F5.6 MF.

V dodávce s objektivem je bajonetová nasazovací sluneční clona, zamezující vniknutí nežádoucích bočních paprsků do objektivu.

Použití cirkulárního polarizačního filtru je možné.

Technické parametry

• ostrost, rozsah, stabilizace
    • poruchy OS (možná již je vychytané

jednou opraven v AWH jinak bez problémů

• mám pár fotek, zatím funguje stabilizátor, jsem nadšená

splnila jsem si sen,doporučuji,preferuji ruční ostření a stativ.

solidní objektiv, pro Nikon FF ostatně ani není moc alternativ

• Obrazová kvalita
    • Váha

Rozhodoval jsem se mezi nikonem 105vr a sigmou 150 os.Po zj
    ištění že nikon dělají v číně, tak jsem koupil japonskou sigmu. Objektiv je trochu těžší ale jeho kresba a ostrost je vynikající.Na nejmenší zaostřovací vzdálenost je lepší fotit s ručním zaostřováním a bez stabilizátoru, protože to zdržuje.Zatím jsem fotil pouze z ruky hmyz a výsledné fota jsou pro mě ostré,takže jsem s objektivem velmi spokojen.

• Opticky výborné sklíčko
    • Nefunguje zámek stabilizace, takže uvolněná optická soustava při pohybu/chůzi hlasitě naráží do stěn objektivu. Dle zjištění dodavatele se jedná o typickou vadu tohoto objektivu. Na to, že chce Sigma za optickou stabilizaci příplatek cca 6000Kč oproti verzi bez stabilizace, tak by si výrobce měl sypat popel na hlavu:(

Opticky výborné, drahá stabilizace ale nefunguje tak, jak by měla

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• ..jedným slovem pecka