SIGMA 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM Nikon

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

za málo peněz hodně muziky

Skvělý poměr cena a výkon

Skvělé sklo .

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

Univerzální objektiv se skvělou světelností f2,8 v celém rozsahu ohniska. Vhodná pro krajinářskou a dokumentární fotografií nebo i pro portrétními snímky.

Optická soustava se skládá 17 členů v 13 skupinách, kde jsou zahrnuty asférické členy a prvky z FLD skla. Super Multi-Layer vrstvy zamezují vzniku rušivých odlesků. Ultrazvukový HSM motor poskytuje rychlý a tichý AF. Optická stabilizace zajistí ostré a nerostřesné snímky.

2zákazníci nedoporučují produkt

za málo peněz hodně muziky

Skvělý poměr cena a výkon

Skvělé sklo .

• , zakoupeno v Digital24.cz

Osvědčená kvalita za dobrou cenu, použitý jako záklaďák k D7200.

• Světelnost je super!
    • Dělá dokonalé fotky
  • , zakoupeno v Chameleone

• Přirozená barevnost a dobrá ostrost snímků.
    • Nemusí být vždy plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon.

Celkově jsem s objektivem spokojen a doufám, že mne v budoucnu nezklame. V této cenové relaci nevím o lepší volbě. Moje tělo Nikon d7200 stále avizuje zapnutou stabilizaci i v případě, že je ve skutečnosti na objektivu vypnutá. Stejně se chová i Nikon d3300. Ačkoliv stabilizace obrazu funguje skvěle, je mechanická a občas klapne.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Váhal jsem mezi tímto objektivem a Sigmou 17-70mm, f 1/2,8-4 a pevná světelnost nakonec zvítězila. Podle mě je to super základní objektiv a za tu cenu se opravdu vyplatí.

• , zakoupeno v Digital24.cz

• ostrost! (už od clony 2.8)
    • praktický rozsah ohniskových vzdáleností, ideální pro portréty
    • světelnost f2.8
    • spolehlivý stabilizátor
    • rozměry a váha, ale není to žádný extrém
    • zjistil jsem mírný back-focus, to se ale může stát - bez problémů vyřízeno přes autorizovaný servis Sigma

Objektiv jsem důkladně otestoval a jsem nadšen. Potvrdilo se mi že nahradí pevná skla (výstup srovnatelný s mými nikkory 50 mm 1.8 a 85 mm 1.8). Někdy ostří o fousek pomaleji, na druhou stranu má ale stabilizátor a možnost fotit i na širší ohniska. Pro mě ideální portrétní objektiv na ven (k APC-S). Kompatibilita s mým Nikonem D7100 bez problému, kromě známé potíže se stabilizátorem (aktivní 1 minutu po expozici). To je ale jen detail, baterie i tak vydrží dlouho.

• , zakoupeno v Digital24.cz

• funguje jak má v této cenové relaci

• světelnost