SIGMA 18-300mm f/3.5-6.3 DC OS HSM Macro Contemporary Nikon

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Plnohodnotný univerzální objektiv umožňující fotografovat cokoli včetně detailů z velmi krátké vzdálenosti. Vhodný všude tam, kde není čas na výměny objektivů nebo prostor na jejich přenášení. Za mne spokojenost!

• velký rozsah ohniskových vzdáleností
    • kvalita kresby na dlouhém konci výrazně lepší než u setového teleobjektivu Nikon
    • sluneční clona
    • kovový bajonet
    • oproti setovým objektivům poměrně těžký (s tím se ale musí počítat)
    • opačné otáčení prstence zoomu než originální objektivy Nikon (věděl jsem o tom z recenzí dopředu, netušil jsem ale, že se to bude tak plést :))

• cena /výkon

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Objektivy nové řady CONTEMPORARY jsou moderní, lehké a kompaktní ve své kategorii. Uživatele zaujmou svou kvalitou a cenou.

Nový objektiv Sigma 18-300/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM nabízí moderní desing z nových materiálů, novou optickou konstrukcí a kompaktnější rozměry. Idelní volba pro uživatele, kteří využijí široké ohnisko pro krajinu, tak i pěkný detail objektu při ohnisku 300mm.

Objektiv se skládá z 17 optických elementů ve 13 skupinách, obsahuje asférické skla, FLD a SLD čočky.

Objektiv nabízí světelnost od F3,5 na 18mm ohniskové vzdálenosti a minimální zaostřovací vzdálenost od 39cm.

Maximální poměr zobrazení je 1 : 3.

DC - objektivy určené pouze pro digitální zrcadlovky s APS-C "Crop"

OS – optický stabilizátor obrazu

HSM - Hyper Sonic Motor, objektiv používající motorický pohon na principu ultrazvukových vln k zabezpečení tichého a rychlého AF chodu

MACRO - označení objektivů s krátkou zaostřovací vzdáleností, nejedná o pravé macro s poměrem zobrazeni 1:1

• optická skladba: 17 čoček v 13 skupinách
  • rozměry: 79mm x 101.5mm
  • hmotnost: 585g
  • sluneční clona: LH780-07

Vysvětlivky

Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.

Objektiv je vybaven záručním listem (kartou).

Případnou 4. letou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.AWH.cz.

• velký rozsah ohniskových vzdáleností
    • sluneční clona
    • kovový bajonet
    • oproti setovým objektivům poměrně těžký (s tím se ale musí počítat)

• cena /výkon
  • , zakoupeno v AB COM CZECH

• Velkou nevýhodou u takto velikých objektivů je, že s nimi nelze fotit s vestavěným bleskem, protože na fotce se poté udělá kulatý černý stín. Je nutné používat doplňkový blesk.
  • , zakoupeno v Afoto

• perfektní ostření
    • hezká kresba
    • oproti nikonu i tamronu opačné zoomování, ale to je o zvyku

univerzální objektiv s výborným výstupem, skvělý doplněk k pevným sklům

• , zakoupeno v AB COM CZECH

• Kvalita zpracování
    • Obrovský rozsah ohnisek
    • Stabilizace
    • Poměr cena - výkon
    • Pro někoho neutěsnění proti prachu, vodě
    • Světelnost až od f3,5
    • V balení není obal

Chtěl jsem dlouhé tělo na APS-C a za rozumné peníze
    Obstál v recenzích kvalitou a ještě k tomu zmasakroval ostatní
    cenou

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• +kvalita zpracování
    • +rozsah zoomu
    • +rychlost a přesnost ostření
    • +solidní kresba v celém rozsahu zoomu a clony
    • +cena

Pro fotografa amatéra vyhovůjící - doporučuji.

• Kvalita zpracování
    • rozsah zoomu
    • rychlost a přesnost ostření
    • solidní kresba v celém rozsahu zoomu a clony

Objektiv jsem pořídil jako náhradu za Tamron 18-270, který měl problémy s ostřením za horších světelných podmínek. Používám na Nikon D 5200. Kvalita pořízených fotografií předčí základní objektivy od Nikonu do ohniska 55 mm a subjektivně mi příjde kresba v některých nastaveních lepší než u Sigmy 17-50 2,8. Mohu doporučit jako univerzální objektiv pro amatérské a cestovatelské účely. Za tuto cenu dostanete kvalitní objektiv, který nahradí tři-čtyři pevná skla a pro 90% fotografů bude skvělou volbou. Rozsah zoomu nohama nenahradíš.

• Cena, Váha, Tiché ostření

Kvalita odpovídá ceně.