SIGMA 24-105mm f/4 DG OS HSM ART Nikon

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 1 987 recenzíDalší informace

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu

• příjemný bokeh
    • rychlost a přesnost ostření
    • dobrý rozsah ohniskových vzdáleností
    • konstatní světelnost v celém roszahu ohniskových vzdáleností
    • pro konzervativce i výhoda "Made in Japan" ;-)
    • stabilizátor
    • vhodný i pro full frame senzory
    • pronese se, ale to je daň za kvalitu provedení

Objektivy Sigma mám obecně rád, používám zvláště jejich telezoomy (150-600 mm). Tento jsem pořídil na občasné portréty zvířat a krajiny. Zatím absolutní spokojenost, stran poměru cena / výkon je u tohoto modelu zbytečné diskutovat.

• , zakoupeno v VK Foto

• Bytelné tělo
    • Kvalitní zpracování
  • , zakoupeno v FotoŠkoda

• Konstantní a dostatečná světelnost
    • rozsah ohnisek je mnohem využitelnější, než u 24-70
    • velmi dobré mechanické zpracování
    • velmi dobrá kvalita zobrazení i při otevřené cloně v rozích obrazu
    • malé zkreslení v rozích při 24 mm, (skoro) nedělá šišaté hlavy osob v krajích obrazu, což je málokdy zmiňovaná vada objektivů
    • účinná stabilizace
    • ultrazvukový zaostřovací motor
    • Trochu těžší, ale to je daň za kvalitu, obvykle více skla - více kvality

Po všech stránkách jsem spokojen. Mám 7 objektivů a tento je z nich nejlepší. Je znát, že jde o moderní konstrukci a označení "ART" opravdu znamená kvalitu za dobrou cenu.
    Váhal jsem, zda nekoupit 24-70 se světelností 2,8, ale jsem přesvědčen, že jsem zvolil dobře. 105 mm je o polovinu víc než 70 a je to mnohem více využitelný rozsah. Nižší světelnost mi nevadí, protože podle testů, které jsem dělal na zapůjčených objektivech, je kvalita při cloně 2,8 znatelně horší, než u tohoto při 4, takže bych stejně musel přiclonit.

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

Objektiv řady Sigma ART nabízí moderní kovový design a špičkovou optickou konstrukcí. Objektiv se skládá z 19 optických elementů v 14 skupinách s asférickým, SLD a FLD sklem. Zaujme i pevné světelnost f/4 v celém rozsahu. Objektivy nové řady ART jsou navrženy s důrazem na optický výkon. Tato řada poskytuje nejvyšší úrověň zpracování obrazu. Dokonalý nástroj pro profesionální fotografii. Nový objektiv SIGMA 24-105/4 DG OS HSM DC HSM Art nabízí moderní kovový desing z nových materiálů a novou optickou konstrukcí. Objektiv se skládá z 19 optických elementů v 14 skupinách s asférickým, SLD a FLD sklem. Objektiv nabízí světelnost f/4 celém rozsahu, která zaujme každého fotografa. Poskytuje jasný obraz a snadnou kontrolu zaostření a kompozice.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• opravdu bytelná konstrukce
    • velmi dobrá kresba i na otevřenou clonu
    • příjemný bokeh
    • rychlost a přesnost ostření
    • dobrý rozsah ohniskových vzdáleností
    • konstatní světelnost v celém roszahu ohniskových vzdáleností
    • pro konzervativce i výhoda "Made in Japan" ;-)
    • stabilizátor
    • vhodný i pro full frame senzory
    • pronese se, ale to je daň za kvalitu provedení

• , zakoupeno v VK Foto

• Bytelné tělo
    • Kvalitní zpracování
  • Sigma 24-105mm je lákavou náhradou setového zoomu - má delší dosah, konstantní světelnost i stabilizaci. Řada "ART" naví...

Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Konstantní a dostatečná světelnost