Tamron 18-270mm f/3.5-6.3 Di-II VC PZD Nikon

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• Dobra kvalita za výhodnou cenu
  • , zakoupeno v MALL.CZ

kvalita a rozumná a příměřená cena

• , zakoupeno v alemat.cz

• Sluneční clona se nasazuje méně komfortně než u Nikkoru, což zbytečně zdržuje.

Určen pro
Nikon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Široko-rozsahový objektiv pro digitální zrcadlovky s 15x zoomem (28-419mm ekvivalentně), který je navíc opatřený optickým stabilizátorem obrazu VC (Vibration Compensation) a nově PZD (PIEZO Drive) novým ultrasonickým motorem.

Uznávaný objektiv Tamron 18-270mm VC ultra zoom pro zrcadlovky formátu APS-C  dosáhl díky inovativnímu ultrazvukovému motoru PZD (Piezo Drive) ohromující úroveň kompaktnosti, výkonu a rychlosti. Dokáže zachytit okamžik ve zlomku sekundy, takže vám žádná akce nikdy neuteče. Výsledkem je objektiv, který je výrazně lehčí, a znatelně kratší a štíhlejší (průměr filtru: 62 mm), než jakýkoli předchozí objektivu ve své třídě a poskytuje rychlejší a tišší automatické zaostřování.

Typické funkce, které z tohoto úžasného všestranného objektivu dělají světový standard ve své třídě, zůstali zachováné. Patří k nim 15x rozsah ohniskových vzdáleností 28-419 mm (35 mm ekvivalent), vylepšený, lehký, kompaktní stabilizátor obrazu (VC systém), makro se zaostřením od 0,49 m v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a samozřejmě vynikající zobrazovací výkon. Tichý motor dovoluje focení zcela diskrétně. 15x zvětšení nabízí širokou škálu pokrytí od širokých 18 mm až po 270 mm super tele-objektiv. S timto objektivem budete vybaveni pro fotografování všech situací.

3zákazníci nedoporučují produkt

• Desing
    • Optická stabilizace
    • Kresba
    • Ostrost
    • Pomalé focus

Používán s Nikon D5500. Objektiv měl v podstatě vlastní hlavu. Pohybem zoomu má správně spolupracovat s tělem a tak měnit nejmenší možnou nastavitelou clonu (např. z 150mm zpět na 18mm má clona klesnout zpět na f 3,5), což objektiv samozřejmě dělal jen když měl náladu. Opticka stabilizace v hledáčku UŽASNÁ, až se nechtělo věřit, ale ve vysledném snímku? Katastrofa.....Chcete ostrý snímek? Tak např. na 18mm jedině na stativu s vypnutou stabilizací. O pomalém ostřícím strojku nebudu ani psát. S něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Objektiv srovnáván vždy s mým setovým Nikon 18-105mm f3,5. Rozdíl obrovský. Pro někoho kdo "neřeší" kvalitu fotografíí a chce mit jen něco univerzálního na to, že je rád že si sem tam něco vyfotí, tak prosím...ale pro mne jsou to vyhozené peníze. Přitom značce Tamron fandím...ale tohle je pro mne neskutečný propadák.

• Dobra kvalita za výhodnou cenu
  • , zakoupeno v MALL.CZ

kvalita a rozumná a příměřená cena

• , zakoupeno v alemat.cz

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Široký rozsah, velmi dobrá světelnost, malá velikost, slušná cena.
    • Při použití stabilizace obrazu "uskakuje" při namáčnutí spouště obraz v hledáčku. U jiných objektivů, i zn. TAMRON, jsem se s tím nesetkal. Tubus objektivu se při namíření k zemi samovolně vysune a naopak, při vysunutém objektivu namířeném vzhůru se tubus samovolně zasune. To pavažuji u nového, dosud nepoužívaného objektivu za chybu.

Dle výše uvedených skutečností zvážím vrácení objektivu.

• Na turistiku vyborny diky rozsahu
    • Pomale ostreni
    • Velky zoom - meksi foto
    • Sam se vysunuje, pokud nevyuziji "Lock"

Poridil jsem si ho pro jeho rozsah a cenu, ale jen jako turisticky objektiv at nemusim tahat ostatni objektivy. Pokud chci fotit kvalitni portrety tak pouzivam pevne skla, tento neni vhodny. Krajina se da fotit, ale jen se stativem z ruky to vetsinou nevyjde a co se tyce rychle se pohybujicich objektu (sport, zver, automobily atd.) diky pomale rychlosti ostreni nedoporucuji. Splnil ucel pro ktery jsem ho koupil takze jsem spokojen. Kazdopadne zrcadlovka neni kompakt takze kazdy fotograficky styl ma svuj objektiv. Univerzalni neexistuje:). Portrety chteji pevne skla, Makro chce 1:1, a teleobjektivy chteji vetsi svetlost. Pokud se chci venovat dobremu foceni musim investovat, pokud chci delat pekne fotky pro rodinu poridim si lepsi kompakt. Naco tahat 10kg v batohu kdyz ve vysletku jsou to fotky do rodinneho alba. V dnesni dobe jsou na trhu skvele kompakty, ktere umi fotit i do RAWu. Nicmene pokud uz mate zrcadlovku mohu doporucit pro ucely zminene vysse:).

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Objektiv tentokrát nesplnil moje očekávání. Vrátil jsem ho a koupil od Nikonu

• Univerzální objektiv s dobrou kvalitou zpracování, obrazovým výstupem, rozměry a váhou. Cena odpovídá kvalitě, rozsahu a použití .
    • Oproti Nikon 18-200 výrazně pomalejší ostření za všech světelných podmínek na stejném ohnisku.

Používán na Nikon D 5100 a 5200.

• univerzální objektiv
    • za tu cenu nic

Tento objektiv jsem si pořídil místo starého nikonu 18-105 z důvodu většího rozsahu. Oproti Nikonu jsem čekal zhoršení kvality obrazu, ale naopak je kvalita srovnatelná, možná i lepší. Pouze na maximální zoom je kresba měkčí.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Uvedený objektiv splnil moje očekávání je opravdu pro průměrného fotografa SUPER !!! Není třeba tahat více objektivů

Po delším hledání a recenzích na internetu jsem se rozhodl pro tento objektiv a bylo to trefa do černého - objektiv nemá chybu jsem maximálně spokojen