Recenze Tamron AF 18-200mm f/3,5-6,3 Di II VC pro Nikon

Ověřené recenze Tamron AF 18-200mm f/3,5-6,3 Di II VC pro Nikon

Ověřený zákazník Megapixel.cz

Přidáno: 7. května 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

Výboný cenový a chuťový kompromis.

Kvalita provedení objektivu: Dobrá - kvalita přiměřená ceně
Rychlost ostření: Rychlá - téměř vždy ostří okamžitě
Soudkovitost: Nepozorovatelná
Ověřený zákazník elektro DVORSKÝ

Přidáno: 12. června 2016

Zakoupeno v elektro DVORSKÝ

• Jsem fotograf amatér a pro mne naprosto vyhovující. Vše pracuje naprosto perfektně.
  • o ničem nevím

Pro tento objektiv jsem se rozhodl hlavně kvůli ceně. Zpočátku jsem měl obavy, aby vše fungovalo správně, ale mé obavy byly zbytečné. Ostření je pro mne rychlé a stabilizace naprosto perfektní. Jenom se mi zdá, že po vyfotografování snímku je stabilizace zbytečně dlouho aktivní ( asi 2 sec.), v manuálu k objektivu to potvrzují, takže to je asi jenom můj dojem.

Kvalita provedení objektivu: Dobrá - kvalita přiměřená ceně
Rychlost ostření: Dobrá - do vteřiny
Soudkovitost: Běžná - pouze při určitých nastaveních
Ověřený zákazník Bigfun.cz

Přidáno: 17. května 2016

Zakoupeno v Bigfun.cz

• Vynikající ergonomie
  • rychlost a přesnost ostření
  • nízká hmotnost
  • lehce nižší ostrost v rozích
  • lehce hlučnější motor

Mohl jsem porovnat s objektivem Sigma 18-200 Conterporary:
- Ostrost ve středu je stejná, ostrost v krajích je u Tamronu velmi lehce horší (při výrazném zvětšení)
- ostření zhruba stejně rychlé, Tamron trošku hlučnější
- ergonomie výrazně lepší než u Sigmy, ta má širší ostřící prstenec, který se při ostření otáčí a tak více zavází.
- zoomování je u Tamronu příjemnější, jde snadno, přitom je pevné a samovolně nevyjíždí (zřejmě díky lehčímu provedení).
- stabilizace obrazu u obou dobrá
- provedení u obou velmi dobré, plastový bajonet mi u Tamronu nevadil, protože takový zoom zas tak často z těla sundávat nebudu...

Nakonec jsem vybral Sigmu, protože jsem byl nekompromisní ohledně ostrosti, ale musím uznat, že s ohledem na cenu (v době koupi 60% ceny Sigmy) nemá Tamron konkurenci.

Kvalita provedení objektivu: Výborná - objektiv je velmi kvalitě vyroben

Zakoupeno v EURONICS

• přesné ostření
  • pěkná kresba
  • stabilizace v objektivu
  • pokumovaný povrch tubusu pro pohodlné ovládání zoom třeba i v rukavicích
  • skvělý poměr výkon/cena (v tomto nemá alternativu...)
  • snad jen absence MACRO režimu (budu řešit jiným sklem pro macro)
  • zatím jsem nenašel více...

Zatím používám krátce s tělem NIKON D5300, ale první dojmy jsou velmi pozitivní. Daný objektiv je v této cenové třídě opravdu bomba. Optika tohoto skla dává úžasné výsledky. Ostření je dostatečně přesné, jeho rychlost mi také vyhovuje. Stabilizace v objektivu také OK - umí dost pomoci...

Měl jsem krátce starší generaci: TAMRON 18-200 mm f/3,5-6,3 Di II pro Nikon (bez stabilizace). Jeho podání snímků mi přišlo o dost slabší (subjektivně horší kresba i ostření, absence stabilizace byla znát u horších světelných podmínek a velkého zoomu). Vyplatí se připlatit si okolo 1000,- za tuto variantu s VC a lepší optikou.

Dobrá alternativa místo objektivu Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G za zlomek ceny.

Kvalita provedení objektivu: Výborná - objektiv je velmi kvalitě vyroben
Rychlost ostření: Dobrá - do vteřiny