Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di Sony LD Macro 1:2

Určen pro
Sony
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

• kompaktnost,váha,přiměřená obrazová kvalita

Slušný objektiv za přijatelnou cenu.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Super objektiv, dobrá ovladatelnost, za super cenu. Tamorn dobrá značka.

levný

Určen pro
Sony
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
teleobjektivy

Teleobjektiv Tamron AF 70-300 mm s označením Di - konstruovaný pro digitální zrcadlovky s malým i s plnoformátovým snímačem. Teleobjektiv Tamron AF 70-300 mm s označením Di - konstruovaný pro digitální zrcadlovky s malým i s plnoformátovým snímačem. Objektiv obsahuje také motor ostření a LD (Low Dispersion) optické členy - čočky s nízkým rozptylem světla, které napomáhají k minimalizování optických vad. Díky zkrácené vzdálenosti pro zaostření lze tento objektiv použít pro pořízení makro záběrů v měřítku 1:2.

Specifikace objektivu TAMRON AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro:

Optická stavba 13 čoček 9 skupin

Minimální clona F 32

Minimální zaostřovací vzdálenost 95 cm

Průměr filtru 62 mm

Rozměr 76,6 x 116,5 mm

Hmotnost 435g

• Poměr cena/výkon
    • Občas déle ostří a někdy ani nezaostří ale jen při horším světle,hlučnější tak že na videa kde by často přeostřoval moc není

Za tu cenu dobrý,koupil jsem ho k A58 se záklaďákem a myslím,že chybu jsem neudělal.Zatím nacvakáno jen pár fotek,převážně ptactvo a krajinky.Podařilo se slušně vyfotit i měsíc.Makro ujde.Za ty kačky...

• kompaktnost,váha,přiměřená obrazová kvalita

Slušný objektiv za přijatelnou cenu.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Super objektiv, dobrá ovladatelnost, za super cenu. Tamorn dobrá značka.

• příznivá cena
    • slušné zpracování
    • macro
    • do 150 mm skvělá kresba až mě překvapila
    • do 200 mm ostří dobře určitě lépe jak objektiv od sony
    • při odclonění se vyskytuje aberace
    • hlučnější AF ale mě to neruší
    • občas ostří déle takže na sportovní momentky to není

Tento objektiv jsem zakoupil k Sony SLT A58 abych si rozšířil možnosti k setovému 18-55 . Rozpočet mě nedovolil jinou volbu než tento velmi levný Tamron. Po pár dnech v terénu jsem byl velmi překvapen jakých výsledků jsem dosáhl a rozhodně jsem je nečekal, pokud je dobré světlo dělá fakt hezky ostré foto. Než jsem koupil tento objektiv měl jsem půjčený od kamaráda Sony DT 55-200mm f/4-5,6 SAM který není špatný ale s Tamronem za 3700 Kč jsem měl lepší výsledky, tak nevím ........jestli jsem měl štěstí na dobrý kus. Pravdou je že při ohnisku 250 - 300mm mají fotky už horší ostrost a detail se ztrácí, ale tohle dělají i objektivy daleko dražší. Myslím si že pro amaterské foto je výborný a můžu ho doporučit.

• Velmi příznivá cena za překvapivý výkon. Šířka filtru. Kvalita obrazu minimálně srovnatelná se setovými objektivy od SONY. Podařilo se mi i pár ostrých snímků pohybujícího se letadla - ve tmě, nevídané.
    • Poměrně rychle odešel do věčných lovišť, asi čtvrt až půl roku po záruce se mechanicky rozbil. Oprava neměla ekonomický smysl. Je ale možné, že dnes dává Tamron delší záruku, můj objektiv se rozbil 2012.
    • Rychlost ostření. Ale SONY není o moc lepší.

Za ty peníze výtečná volba, která uspokojí většinu fotografů. Pokud ale potřebujete rychlejší nebo světelnější sklo, je třeba si připlatit.

levný

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• za malo penez hodne muziky
    • krasna kresba
    • pro foceni zvirat super!
    • s relativnim Makrem si umi poradir pekne :)
    • vetsi rozmer

Pro zacatecnika jako jsem ja,byla koupe tohoto objektivu jasna volba! Fotim prevazne zvirata a s timto objektivem si krasne priblizim vzdalenejsi objekty.Ostreni az tak hlucne neni a ani pomalejsi mi neprijde.Pri foceni makra je snad nevyhoda,ze ostrite z delsi vzdalenosti,ale da se na to zvykonout.Nelituji touto koupi :)

Cena / výkon paráda.