Tokina 11-16mm f/2.8 PRO DX II Canon

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• super fotky

Za rozumný peníz objektiv s vynikajícím obrazem. Doporučuji.

• , zakoupeno v Oehling CZ

• Výborná širokoúhlost i pro APS-C.
    • Kresba.
    • Výborná světelnost - lze fotit na oslavách a koncertech bez blesku.
    • Filtr 77mm - celkem obvyklý průměr (už takové objektivy mám), takže jsem ušetřil za další polarizační filtr.
    • Praktické přepínání ostření manual/auto.
    • Je třeba si trochu hlídat protisvětlo aby nevznikly odlesky.
    • Ostření by mohlo být rychlejší (na koncertech; na krajinky bohatě stačí), ale na rychlost má vliv i tělo DSLR. Já mám T3i. Takový EOS 70D na tom je podstatně lépe!
    • Není nejlehčí - do přírody se pronese.

Měl jsem štěstí a sehnal jej za výbornou cenu, jaká byla ještě před zdražením Eura.

• , zakoupeno v Aaron

koupil jsem si ho pro dobré a doporučující recenze profesionálních fotografů

Určen pro
Canon
Typ objektivu
s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Rozdělení podle zorného úhlu
širokoúhlé

Tokina AF 11-16 AT-X 116 PRO DX II Canon

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• super fotky

Za rozumný peníz objektiv s vynikajícím obrazem. Doporučuji.

• perfektní světelnost
    • bitelná a kvalitní konstrukce
    • nádherná kresba i do krajů
    • super širokoúhlý
    • trochu vyšší cena, ale pořád v rozumné výši
    • pomalejší a hlučnější ostření, USM by bodlo
    • na ohnisku 11 znatelná soudkovitost, ale hodně ovlivňuje styl focení
    • váha - po delší době se na krku a v ruce docela pronese
    • horší podání barev v protisvětle

Kdo chce parádní extraširokoúhlý objektiv za rozumnou cenu, který bude podávat nádhernou kresbu a mít konstantní světelnost 2.8, nemá jinou volbu. Rychlost a hlučnost ostření pro krajinky nevadí, jde spíš jen o pocit, že by to mohlo být ještě lepší. Obrazová kvalita a kvalita zpracování je perfektní.

• , zakoupeno v Oehling CZ

• Výborná širokoúhlost i pro APS-C.
    • Kresba.
    • Výborná světelnost - lze fotit na oslavách a koncertech bez blesku.
    • Praktické přepínání ostření manual/auto.
    • Je třeba si trochu hlídat protisvětlo aby nevznikly odlesky.
    • Není nejlehčí - do přírody se pronese.

• , zakoupeno v Aaron

• Kresba