TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro Fujifilm X

Optická konstrukce objektivu je navržena tak, aby byla efektivní jak pro snímání z blízka, tak na větší vzdálenosti. Tato konstrukce zahrnuje celkem 8 optických členů,...
3 990 Kč
Doprava zdarma, Do 2 týdnů
Doporučená nabídka FotoŠkoda

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (2)

Skladem • 1 varianta94 % • 1 099 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma1 984 neověřených recenzíDalší informace

Popis produktu

Optická konstrukce objektivu je navržena tak, aby byla efektivní jak pro snímání z blízka, tak na větší vzdálenosti. Tato konstrukce zahrnuje celkem 8 optických členů,...

Parametry produktu

Výrobce
Určen pro
Fujifilm
Typ objektivu
s pevným ohniskem
Rozdělení podle zorného úhlu
základní

Parametry produktu

Výrobce
Určen pro
Fujifilm
Typ objektivu
s pevným ohniskem
Rozdělení podle zorného úhlu
základní

Popis produktu

Optická konstrukce objektivu je navržena tak, aby byla efektivní jak pro snímání z blízka, tak na větší vzdálenosti. Tato konstrukce zahrnuje celkem 8 optických členů, rozdělených do 7 skupin, což přispívá k dosažení vysoké úrovně obrazového výkonu. Navíc jsou do optického uspořádání zahrnuty dva členy s ultranízkým disperzním sklem (LD), tyto prvky účinně kompenzují různé optické aberace. Tři členy s vysokým indexem lomu pak přispívají k udržení konzistentní kvality a ostrosti obrazu při různých zaostřovacích vzdálenostech.

Objektiv disponuje vnějším zoomováním, při kterém se vnitřní část objektivu výrazně prodlužuje. Tato extenze (délka objektivu 119 mm) je největší při minimální ostřící vzdálenosti 17 cm v makro režimu 1:1. Po zasunutí je přední člen hluboko zapuštěn v tubusu objektivu, čímž se vytvoří přirozená sluneční clona. Objektiv získá velmi kompaktní rozměr s délkou 76 mm a průměrem 62 mm.

Objektiv má k dispozici pouze manuální ostření (MF). Kvalita ostření je velmi dobrá, a i když se čočka během ostření vysunuje, pohyb ostřícího kroužku i tubusu je pěkně tlumený a plynulý. Délka zaostřovacího zdvihu je kolem 230° což umožňuje větší přesnost při fotografování objektů mimo rozsah makro. Objektiv nemá žádnou stabilizaci obrazu.

Co se týče potenciálního natáčení videa, negativem je zřetelné dýchání objektivu při zaostřování, což může být rušivé. Objekty výrazně mění svou velikost v závislosti na zaostřené pozici. Na druhou stranu, pozitivní je, že bokeh je ve většině situací příjemný a poskytuje vyvážený poměr mezi ostrostí a kvalitou vykreslení. Irisová clona má 11 elementů a může být nastavena maximálně na F16.

Vynikající středová ostrost, žádné barevné lemování a absence vinětace zajišťují ostré a kontrastní snímky s dobrou hloubkou ostrosti. Zvětšení 1:1 vám umožní zachytit snímky objektů v životní velikosti, které se skvěle hodí pro fotografování hmyzu nebo pro záběry přírody zblízka. Objektiv si dobře vede i při fotografování portrétů a všem záběrům přidá snový bokeh.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma98 % • 9 577 recenzíShop roku '23 - FinalistaDalší informace

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.